Enkazda hayatını kaybeden esas ve 3 çocuğu yan yana defnedildi

Enkazda hayatını kaybeden asıl ve 3 çocuğu yan yana defnedildi

MARDİN – Diyarbakır’da enkazda artan esas ve 3 çocuğu memleketleri Mardin’in Mazıdağı ilçesi Şenyuva Mahallesinde defnedildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen, asrın felaketi kendisine nitelendirilen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, yıkılan binalarda aynı yandan kontrol-kurtarma çalışmaları yürütülürken, başka yandan enkazdan çıkartılan cenazeler memleketlerine gönderiliyor. Diyarbakır’da depreme yakalanan ana Hacire Çetiner (42), Emir Çetiner (20), Mehmet Güvenli Çetiner ve Fatime Zehra Çetiner yıkılan Galeria plaza enkazında kaldı. Kontrol istirdat ekiplerinin okkalı çalışmaları sonucunda Emir Çetiner’in cansız bedenine depremin 7’nci gününde ulaşılırken, temel Hacire Çetiner, Mehmet Emin Çetiner ve Fatime Zehra Çetiner’in cansız bedenlerine depremin 10’uncu gününde ulaşıldı. Cenazeler otopsi işlemlerinin peşi sıra defnedilmek amacıyla ana Hacire Çetiner’in doğup büyüdüğü Mazıdağı ilçesi Şenyuva Mahallesine akıllıcasına yola daha çok. Köyde planlı cenaze törenine Ilçebay ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Mustafa Görmüş, DOĞRU Öğür İlçe Başkanı Zeki Yetiştiren, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdür Mehmet Şah Aydıner, İlçe Güvenlik Amiri Şeyhmus Elem, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ibdai Bilgili, Muhtar Abdulkadir Abi, Karye İmamı Mehmet Salih Ertekin, alım amirleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Depremin 7’nci gününde cansız bedenine ulaşılan Emir Çetiner’in çektiği sonuç videoda dile getirdiği ‘Enkazınla kaldım ben bu beter acılarla’ sözleri ile yürekleri dağlamıştı. Cenaze törenine katılan Çetiner’in arkadaşları mezarın başına geçerek, tığ maça gidecektik, mezarına gelmeyecektik sözleriyle herkesi ağlattı. Asıl ve 3 çocuğunun cenazeleri kılınan cenaze namazının ardından Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları beyninde müşterek kazılan mezarlara defnedildi.

Share: