Erbakan, seçime öğür namına özlük adayları gireceklerini açıkladı

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Özlük başımıza, özlük ismimizle ve kişi adayımızla seçime gireceğiz” dedi. Erbakan, 6 partinin bir araya gelerek yaptığı 36 toplantıya karşın hala benzeri namzet belirleyemediğini vurgulayarak, “Cumhur Reisi adayları namevcut, konuşu krizin zahir çözüleceğine dayalı önerileri namevcut, acil gösteri planları ve kök paketleri namevcut” ifadelerini kullandı.

Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gaziantep’teki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, açıklamalarda kâin Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2023 seçimlerine fırka kendisine özlük logoları ve adayları ile gireceklerini açıkladı. Fatih Erbakan, 6’lı masa etrafında birleşen muhalefeti bile eleştirerek yapılan 36 toplantıya rağmen hala tıpkısı adayın belirlenemediğini tabir etti.

“6 ‘benzemez’ 36 kez bire bir araya gelmiş amma hala tıpkısı aday namevcut”

Türkiye’da muhalefetin doğru yapılmadığını ve 6 partinin bir araya gelerek yaptığı 36 toplantıya rağmen bibi bir namzet belirleyemediğini söyleyen Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “6’lı masa kızıl gününe dönmüş durumda. Bu 6 ‘benzemez’ bugüne büyüklüğünde 30’u birlikte, 6’sı de 6’lı masa etrafında kalkmak için hep 36 kat benzeri araya gelmiş. Bu 36 toplantının böylelikle ortada bir Reisicumhur adayı yok, konuşu krizin elbette çözüleceğine dayalı bire bir öneri bulunmayan. Tıpkı ivedili eylem planı ve mahiyet paketi bulunmayan. Biz Yeniden Refah Tümen adına öncelikle milli hamur paketleri kitabımızı ortaya koyduk. Borçsuz, zamsız milli ana bularak milletin zenginlik seviyesini arttıracağız. 6’lı masada bunların hiçbiri bulunmayan. Çabucak güçlendirilmiş saylav bütün deyip duruyorlar. Toplan, toplan, toplan sonra fotoğraf çektir dağıl. Bire Bir birlikte bu 6’lı masadan fayda gelmez. Neden kâr gelmez, çünkü bu masadaki iki partinin lideri 15 yıl en ciddi bakanlıklarda fariza yaptı. Bir şeyler yapacaksanız o zaman yapsaydınız. Masa iki sunum dahi etkisiz eleman var. Aynı gayrı masa unsuru bile CHP’dir. Onların dahi filhakika zihniyeti diyor. Hangi büyüklüğünde makyaj yaparsa yapsın genetik özellikleri değişmiyor. Elan geçen dönem Kur’an öğrenen çocuklara orta çağ zihniyeti diyor” dedi.

“Biri HDP’ye vekâlet veriyor, özge hayır imkânsız diyor”

Erbakan, 6’lı masada birleşen partileri ‘benzemezler’ diye nitelendirerek, “Bu masada birbirine benzemez 6 öğür var. Elan sabık 6’lı masadaki tıpkısı partinin milletvekili HDP’ye bakanlık verebiliriz derken, masadaki tıpkısı başka partinin saylav ise böyle bir şeyin katiyen mümkün olamayacağını ve terör örgütünün gölgesinin dahi düştüğü yerde olmayız diyor. Zımnında bu ‘benzemezler’ ayrımsız görevdaşlık oluşturmuyor. ve tekmil aksine bu birliktelikten fayda gelmiyor. Yani bütün ortaklar bundan kötülük görüyor” ifadelerini kullandı.

“Özlük başımıza, zat ismimizle ve kişi adayımızla seçime gireceğiz”

2023 seçimlerine fırka yerine öz logoları ve adayları ile gireceklerini açıklayan ve şuan bunda tıpkı fark olmadığını ifade eden Erbakan, “Birbirine andıran partiler benzeri araya gelirse henüz deli dolu bire bir anlaşma peki. Mesela sağlıklı partiler tıpkı araya gelirse uzlaşma daha iyi tamam ve bire bir sinerji doğabilir. Söz Temsili 1991’deki Bol Bolamat Partisi, MÇP ve İDP’nin intihap ittifakı buna örnektir. Yüzdelik 13 oyları olan bu üç fırka ittifakla oylarını yüzdelik 17’yi geçmişti. Hakeza ayrımsız antant olursa düşünebiliriz ve içerisinde saha alabiliriz. Biz hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı kişi başımıza, zat ismimizle, öz logomuzla seçime kazanmak için sürdürüyoruz. Bu durumda öz Reisicumhur adayımızı da parti namına kendimiz çıkartacağız” diye niteleyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: