Erciyes Üniversitesi’nden Sivas’a uzanan Birlik Köprüsü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Muallimlik Bölümü Topluma Hizmet Uygulamaları dersini kayran kestirmece 51 mektepli; düzenlenen etkinlikle Sivas Hanlı Köyü Şehit Harun Savran Ortaokulu’ndan mevrut 8. derslik öğrencilerini konuk ederek sportif ve rekreatif etkinlikler düzenledi.

Aktiflik çerçevesinde bir nice sportif branşın tanıtımı yapılarak branşlar ile ilgilendiren müsabaka ve yarışmalar düzenlendi. Erciyes Üniversitesinde başlayan ‘Evim Yerleşke Öğrenci Kulüp Şenlikleri 2022’ organizasyonuna paydaşlık gösterilerek bir nice etkinlik yapıldı. Bala Onkoloji Kanka Hastanesinde düzenlenen 2.Geleneksel Kanka Yararlı Panayırı ülfet edilerek etkinliğe destek verildi. Sonrasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tesisleri gezildi. Etkinlikler sonrasında Sivas’tan mevrut öğrencilere değişik hediyeler verilerek anı fotoğrafı çekildi. Etkinlik sonrası kıymetlendirme yapan Ibret ve Proje Sorumlusu Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Hasan Aksoyak; “Topluma hizmet uygulamaları dersi çerçevesinde bir nice içtimai kalın projesi ve aktiflik düzenlemekteyiz. Bu çerçevede bugün birbirinden zer ve hususi misafirlerimiz vardı. Sivas Hanlı Köyü Martir Harun Deveci Ortaokulu’ndan gelen mihman öğrencilerimizle birlikte fakültemiz bünyesinde bir nice sportif ve rekreatif aktiflik düzenledik. Üniversitemizin tanıtımını yaptık. Etkinliklerden sonraları yapılan ihsan töreni ve fotoğraf çekimi ile bu haftaki projemizi tamamlamış olduk. Bu çerçevede öncelikle Sivas’tan gelerek üniversitemizde konuk ettiğimiz Martir Harun Deveci Ortaokulu Müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerine, sonrasında bu projede bize desteklerini esirgemeyen bilinmedik kahramanlarımıza ve teşekkürü en büyüğünü doğruluk eden projeyi gerçekleştiren öğrencilerime bitmeyen teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Martir Harun Savran Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Şeyda Yörük Töre ise aktiflik üzerine yaptığı değerlendirmede; “Bu etkinliğe katılan öğrencilerimizin topu bu sene 8. sınıf olan taşımalı eğitim ile tahsil hayatlarına bitmeme fail ve bu sene LGS sınavına girecek öğrenciler. Onların sınav motivasyonlarını ve emek isteklerini yükseltmek, üniversite kampüsü ve yetişek ortamları imkanları üzerine vukuf sahibi olmaları bulmak üzere düzenlediğimiz bu gezide bizlere gelişigüzel nev desteği veren Sivas Ilbay Yardımcımız Adem Taşpınar ve Sivas Belediyesi Komutan Yardımcımız Ahmet Duman’a,ve bizleri Kayseri’de mihman eden Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Sayın Hasan Aksoyak’a ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz üzere unutulmaz ayrımsız etkinlik oldu. Sınav öncesi bu zümre etkinliklerimiz artarak bitmeme edecek “dedi. – KAYSERİ

Share: