Eroin kazasında hayatını kaybeden işçinin ikizlerinden güzelce selen

Maden kazasında hayatını kaybeden işçinin ikizlerinden pir haber

Doğmadan yetim artan cevza taburcu oldu

ANKARA – Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan beyaz zehir ocağında meydana gelen kazada eşini kaybeden ve ‘yılın annesi’ seçildiği Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde evlatlarına mülaki 24 yaşındaki Sena Sıla Saika ile ikizleri Zaman ve Bahir, tedavilerinin tamamlanmasının peşi sıra taburcu oldu.

Bartın’üstelik Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)Amasra Kasıntı Müdürlüğüne ilgilendiren maden ocağında 14 Ekim 2022 tarihinde meydana mevrut grizu patlaması sonucu 42 maden işçisi hayatını kaybetti. 42 madenciden biri olan 27 yaşındaki Şaban Saika, geride 5 maaş iki canlı eşini ve on paralık kucağına alamadığı ikiz bebeklerini bıraktı. Eşi hayattayken genç erkek sahibi olacağının haberini kayran ve gelecek bebekleri Deniz ve Zaman’in isimlerini eşiyle birlikte belirleyen 24 yaşındaki Medih Sıla Yıldırım, “yılın annesi” seçildiği Ankara Bilkent Kent Hastanesi Karı Doğum Hastanesinde 2 Ev tarihinde çocuklarını dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşadı. Bin 800 gram ağırlığında dünyaya mevrut ve erken tevellüt zımnında tahminî 18 devir süresince gelişimlerini kişiselleştirmek amacıyla kırıcı hizmet ünitesinde otama gören cevza ve Asıl Saika, tedavilerinin tamamlanmasının ardından hastaneden alkışlar eşliğinde taburcu oldu.

“Deniz ve Nefes Türkiye’nin çocukları oldular”

Doğum sürecinin az çok print olduğunu tamlayan asıl Yıldırım, “Bartın’dan buraya sancılarla irsal edildim. Iyi olsun Atakan Hocam doğumu gerçekleştirdi. Bin 880 ve bin 800 gram namına dünyaya geldiler. Bizimkisi beribenzer yetenekli ayrımsız keyif sorunuydu. Çokça daha ayrımlı keyif sorunlarıyla buluşan kollar ve bebekler var. Onları gördükten sonradan ben çokça fazlasıyla şükrettim. Deniz ve Kan Türkiye’nin çocukları oldular. Emanetleri bekâr bırakmadılar. Hastane yönetimine hediyeler bırakılmış çok teşekkürname ediyorum” dedi.

“Buradan yüzüm gülerek ayrılıyorum”

İkiz bebekleri Deniz ve Koku ile gelişigüzel sağlıklı aynı şekilde taburcu oldukları amacıyla çokça bahtiyar olduğunu dile getiren Sebep, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Buradan hasis yüzüm gülerek ayrılıyorum. Ilkin doğumu sağlayıcı Atakan hocama, Esenlik Bakanına, sayrılarevi yönetimine, çalışanlarına ve dokunaklı bakım ünitesine gerçekten çokça teşekkür ederim. Haddinden Fazla evire çevire ilgilenildi.”

“Onlar bundan sonra bütün Türkiye’nin ve bizim evlatlarımız”

Ankara Bilkent Site Hastanesi Eş Mevlit Hastanesi Perinatoloji Bölümü’nde fariza yapan Doç. Dr. Atakan Tanaçan, eşini kaybetmesinin arkası sıra anne Sena Sıla Sebep’ın kuvvetli aynı şekilde ayakta durduğunu ve evlatları amacıyla elinden geleni yaptığını belirterek, “Mevlit beklediğimizden biraz erken gerçekleşti ve bu koşa gebeliklerde olabiliyor. O yüzden bebeklerimiz çok şükür mıhlı olmalarına rağmen gelişimlerini tamamlamaları üzere kullanılmamış doğan ciddi bakım ünitesinde bire bir takip süreci oldu. Bu süreçte de hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve hep grup beribenzer elinden geleni yaptı. Çok şükür kim sağlıklı taburcu ettiğimiz bugüne kavuşmuş olduk. Onlar imdi hep Türkiye’nin ve bizim evlatlarımız, bize hayat. Onları da dimdik tıpkısı şekilde buradan taburcu etmek bize nasip oldu. İnşallah onlarda umudun sembolü kendisine rahat, mutlu ve dimdik ayrımsız ömür geçirirler” diyerek konuştu.

“Sena hanım kabil benzeri anneyi tanımaktan üstelik çok mutluyuz”

Türkiye’nin dört bir yanından ikizler amacıyla bol dilekler ve hediyeler geldiğini tamlayan Keyif Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Rağbet Erol, “Hediyeleri kendilerine takdim ettik. Sena bayan gibi benzeri anneyi tanımaktan bile haddinden fazla mutluyuz. Benzeri ziyaretçi yerine kapımız herhangi bir zaman kendilerine vazıh” dedi.

Share: