ESKİŞEHİR MERKEZLİ 11 İLDE DOLANDIRICILIK OPERASYONU: 30 GÖZALTI

ESKİŞEHİR merkezli 11 ilde düzenlenen ayyarlık operasyonunda 10’u karı 30 berbat gözaltına makbuz.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçu ihbarı üstüne emek başlattı. Takibe alınan şüphelilerin, devir mülk ve ev ilanları üzerinden ulaştıkları mağdurlara, mülklerini çevre değerinin üzerinde mir vaadinde bulundukları ve mağdurların cep telefonlarına kurdukları dijital bankacılık uygulamasıyla yüklü miktarda güven çekip kendi hesaplarına aktardıktan sonradan uygulamayı silerek haksız rüşvet elde ettiklerini belirledi.

Eskişehir’in yanında İstanbul, Gaziantep, Samsun, Çanakkale, Afyonkarahisar, Kütahya, Antalya, Balıkesir’in kalıp ve Edremit ilçeleri ile Manisa’nın Akhisar ve Muğla’nın Bodrum ilçelerinde belirlenen 41 adrese planlı operasyonlarda 30 kaknem gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramada 2 zırh, bir tutar uyuşturucu, cep telefonları, GSM gümüş kartları, devir dünyalık sahiplerinin isimlerinin bulunduğu listeler, ajanda, andaç, dizüstü, flash bellekler ve çok sayıda evrak ele geçirildi.

Gözaltına alınan 30 emanet, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler ortada mevcut tıpkı kadın, “Elan yapamadıklarımızı yapacağız” diye niteleyerek bağırdı. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.

Share: