Esmer yollarında nitelik

Karaca yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yoğun gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün posta durumu bültenine bakarak, İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları nedeniyle İzmir istikametinde salim abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim ayrıksı şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde düzenlenen genleşme derzi tamir çalışması cihetiyle kavşağın toplama, ayrım ve paydaşlık kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler alternatif kavşak kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoyol Kavşağı-D-100 bağlantı önünde, bölünmüş yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde bugün 22.00 ile ferda 06.00 saatleri arasında salim nakil (Ankara-İstanbul istikameti), erte 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri ortada sol nakil (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. söz konusu mevkide ulaşım D-100 karaca yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü bakım ve tamir çalışmaları zımnında dokunaklı tonajlı araçlar için trafiğe kapatıldı. Bu vesait amacıyla muvasala Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden devam ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi istila çalışmaları zımnında sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde hesaplı genleşme derzi hizmet ve onarım çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Nahiye tünelleri mevkisi) göçü düzelti çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Dert yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun aynı bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması cihetiyle muvasala mukassem yolun tıpkı bölümünden iki taraflı sürdürülüyor.

Akşehir-Hamam yolunun 62-67. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: