Fatih Erbakan: Öz cumhur reisi adayımızı çıkartacağız

YENİDEN Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Seçmenin salim öğür adına nitelendirdiği partiler, ayrımsız araya mevrut olsa tıpkı görevdaşlık doğabilir demiştik. 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Tığ zat çalışmalarımızı, kendimiz sürdürüyoruz. Bu durumda öz cumhur reisi adayımızı birlikte özlük partimiz kendisine çıkartacağız” dedi.

Gaziantep’e gelen Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan, matbuat mensupları ile kahvaltı programında buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbakan, “6 benzemez, bugüne kadar 36 misil toplanmış. 36 güruh böylece ortada cumhur reisi adayı bulunmayan. Beyninde ekonomik krizin çözümüne yönelik tıpkı proje namevcut. Aynı esas paketi yok. Baştan Bol Bolamat Partisi adına ilk aksiyon, milli cins paketleri kitabımızı ortaya koyduk; nereden, ne şekilde, devlete sağlık temin edeceğiz? Lacerem borçsuz, zamsız, vergisiz gerçek bulup, milletin refah seviyesini arttıracağız? Bunu çalıştık. Sürekli ‘Güçlendirilmiş parlamenter’ diyorlar; bu düşünce doyurmuyor kim. Toplan, toplan fotoğraf çekil ve dağıl. Anadolu’yu gezdiğimizde, değme iki ittifakta birlikte düz almadığımız amacıyla milletimiz bahtiyar. ve geçim kanatlarında düzlük almamamızı istiyorlar. Masadaki CHP’nin zihniyeti, filhakika bilindik. Hangi büyüklüğünde makyaj yapsa, kıyafetini değiştirse, genetik özellikleri değişmiyor” dedi.

Fatih Erbakan, “CHP Kadro Başkanvekili, ‘6 yaşında aynı çocuğa, Kur’an öğretmek çağ dışılıktır’ diyor. CHP, Ayasofya’nın cami olmasına birlikte alın” ifadelerini kullandı.’HAVUZ SİSTEMİ İLE DENK BÜTÇE DEVREYE SOKULACAK’İktidara geldiklerinde işçiye, emekliye çalışana yüzdelik 150 mahiye zammıyla işe başlayacaklarını tamlayan Erbakan, “Baştan Zenginlik Partisi kendisine, masa başındaki ve sandık başındakilerin oyununu bozacağız diyoruz. İktidara sağlık gelmez 4 kademede evvel kadem atılacak. Havuz sistemi ile denk bütçenin çabucak devreye sokulması ile repo giderlerinin ortadan kaldırılması sağlanacak. Baştan Bol Bolamat Partisi kendisine iktidara gelip, kaynak paketlerimizi devreye aldığımızda, evgin eylem planlarımızı devreye soktuğumuzda, bu ülkede yoksulluğun ‘y’si bile kalmayacak. İşçiye, emekliye, çalışana yüzdelik 150 mahiye zammıyla işe başlayacağız. Çiftçiye gergin mazot, soy sop, tezek vereceğiz” diye niteleyerek konuştu.’BÜYÜK BİR MANEVİ EROZYON İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’Deizm, tanrıtanımazlık ve LGBT kabilinden kavramların toplumu cinsiyetsiz sapkınlığa yönelttiğini söyleyen Erbakan, şunları kaydetti: ” Türkiye’de nazik tıpkısı manevi erozyon ile cebin karşıyayız; gençler ortada deizm ve ateizm gibi felaketlerin yaygınlaşması, esrar kullanımının artması. Aut güçlerin bünyemize iç itmek istediği benzeri ızdırap; LGBT sapkınlığı var. Cinsiyetsiz sosyete sapkınlığı. Metrukiyet olayları artıyor, ocak ortadan kalkıyor. Bu felaketlere alın 4 oylumlu girişim atacağız. Eğitimi reform edeceğiz. 4 helalin, 5 haramdan henüz şişman ve bulunmaz olduğunu bilen nesiller yetiştireceğiz. İkinci adına medyayı düzelti edeceğiz. Yuva yıkan aileleri kötü eden, batıdan ithal edilen kanunların ve düzenlemelerin ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Dördüncü namına ekonomiyi ıslahat edeceğiz.”‘TAM TERSİNE, BİRLİKTELİKTEN KÂR GELMİYOR’Yeniden Bolluk Partisi’nin öz reisicumhur adayı ile seçime gireceğini vurgulayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Üçüncü inikat ile ilgili elan önceki bir fikir jimnastiği yapmıştık. Demiştik ki; seçmen kitlesi birbirine yakın olan partiler, bire bir araya gelirse; bire bir sinerji doğabilir. ‘6 benzemez’ dediğimiz masada birbirine benzemez partiler, elan geri tıpkı tanesi bu masadan dedi kim; HDP’ye bakanlık bile verebiliriz. Öteki öğür milletvekili çıktı, ‘Böyle tıpkısı özdek asla olamaz. Yıldırı örgütünün gölgesinin dahi düştüğü yerde olmayız’ dedi. Zımnında bu benzemezler, tıpkı görevdaşlık oluşturmuyor. Birlik aksine, birliktelikten yarar gelmiyor. Halbuki seçmenin sıhhatli fırka adına nitelendirdiği partiler, bir araya mevrut olsa aynı görevdaşlık doğabilir demiştik. 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Tığ öz çalışmalarımızı, kendimiz sürdürüyoruz. Bu durumda kişi cumhurbaşkanı adayımızı da özlük partimiz yerine çıkartacağız.”Share: