Fatih Erbakan: “Türkiye Besin Enflasyonunda Dünya Şampiyonu”

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, TÜİK’in açıkladığı yüzdelik 80,21 oranındaki enflasyonla ilgilendiren “Ağustos ayı enflasyon rakamları TÜİK’in tıraşlanmış rakamlarına bakarak de almanak yüzde 80,21 seviyesinde. ENAG’a bakarak pahalılık ise yıllık yüzdelik 182’e yükselmiş. Yani güzeşte sene 100 lirayı aldığımız bire bir ürünü bu sene 300 liraya alabiliyoruz. Bu tam tıpkısı felakettir. Bugün Türkiye gıda enflasyonunda dünya şampiyonu ergin genel enflasyonda ise evvel 5’tedir” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan ayrımsız seri program kapsamında geldiği Gaziantep’te matbuat mensuplarıyla kahvaltı programında tıpkısı araya geldi. Erbakan, gündeme ilişik özetle şu açıklamaları yaptı:

“TÜRKİYE GIDA ENFLASYONUNDA DÜNYA ŞAMPİYONU”

“Seçme sabık çevrim sokaktaki vatandaşın kurum gücü düşüyor. Vatandaşın ekonomisi küçülürken para şişkinliği büyüyor. Ağustos kocaoğlan şişkinlik rakamları TÜİK’in tıraşlanmış rakamlarına bakarak bile almanak yüzdelik 80,21 seviyesinde. ENAG’a göre pahalılık ise yıllık yüzdelik 182’e yükselmiş. Yani güzeşte sene 100 lirayı aldığımız bir ürünü bu sene 300 liraya alabiliyoruz. Bu kül ayrımsız felakettir. Zaman Türkiye azık enflasyonunda dünya şampiyonu reşit umumi enflasyonda ise önce 5’tedir. Diyorlar kim ‘Efendim Ukrayna’üstelik uğraş oldu bunların etkisi oldu…’, savaşın tarafları olan Ukrayna’bile ve Rusya’birlikte pahalılık yüzde 15 ila 17 civarında. ‘Avrupa, Amerika viran oldu, acun etkilendi’, Avrupa ve Amerika’daki yıllık pahalılık bizim maaş enflasyonumuz büyüklüğünde.

“GÖREVDEN KABUL ETMEK YETMEZ, YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNE GİDİLMELİ”

20 senenin böylece seçkin sabık gün yeni bir yolsuzluk patlıyor. Sakil iddialar ayyuka eski. Daraç dışından tıpkısı şahsın bugüne büyüklüğünde ortaya koyduğu iddiaların hiçbirisi yalanlanamadı.  Başkaca zorlu çoğunun makul olduğu ortaya artık. Elbette kim duruşma kararıyla bire bir kişinin suçluluğu sabit olmadan kimse üzerine buyruk vermiyoruz amma sadece bunların ricat ettirilmesi görevden alınması yetmez. Bu yolsuzlukların üzerine gidilmesi geçişsiz. ‘Bu iddiayı ortaya atan bir yanlışlık örgütünün başıdır’ diyorlar. Bu suç örgütünün başı dediğiniz yaşama andıran zamana kadar vadi meydan miting yapıp iktidara bindi istiyordu. O zaman suç örgütünün başı değil miydi? Şimdi aleyhe döndüğü üzere suç örgütü başı deyip geçiştirmeye çalışıyorlar. Tığ iktidara geldiğimizde elan evvel yaptığımız kabil mecmu amme kurumlarının girişine ‘Rüşvet düz üstelik veren de melun’dur’ tabelasını asacağız.

“İKTİDAR YASAKLAR ÜZERINE ÜZÜCÜ BİR SINAV VERİYOR”

Zaman eleştiri yasak, protesto gösterisi ayırmak haram. İşte daha geçen bölüm öğretmenleri kıyı paça gözaltına aldılar. İktidara çapraz tıpkısı gazetecinin aynı gazetede köşe yazarlığı yapması yasak. Geçenlerde anılmış tıpkısı gazeteciyi gazetesinden ayırdılar. İktidarın onaylamadığı bire bir kimsenin medyanın yüzde 90’ında çıkıp konuşması yasak. Hep kanallara özel çizgilik gönderiyorlar, ‘bunlar konuşabilir bunlar konuşamaz’. ‘Dolar 10 teklik olacak’ gitmek haram. Dolar zaman 18 lirayı aştı.”

Topluluk ve Millet ittifaklarına katılmayacaklarını belirten Erbakan, intihap hazırlıklarını kendi isimleri ile girmeye yönelik yaptıklarını ve kişi reisicumhur adaylarını çıkartacaklarını belirtti.

Share: