Floor Curling Aydın diyar birincileri belli oldu

Entelektüel Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Okullar Arası Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları’ Vazıh Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilirken, dereceye girenler bile belli oldu.

Okullar Arası Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları’na Küçükler-Yıldızlar ve Gençler, Kız-Koca ve Katışık kategorilerine bütün 45 takım 124 sporcu paydaşlık sağladı. Müsabakalarda sporcular mızıka halinde birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Birbirinden çekişmeli ve çalkantı meşgul sabık müsabakalar sonunda Küçükler Kız kategorisinde diyar birincisi olan mızıka Gazipaşa Ortaokulu oldu. İkinci Umurlu Kocagür Ortaokulu, üçüncü Asımın Nesli İmam Dil Cambazı Ortaokulu ve dördüncü hususi bire bir ortaokul oldu. Küçükler eş kategorisinde il birincisi olan topluluk Galibiyet Ortaokulu, ikinci Asımın Nesli İmam Dil Cambazı Ortaokulu, üçüncü Nahit Menteşe Ortaokulu ve dördüncü Gazipaşa Ortaokulu kendisine belirlendi. Küçükler karma kategorisinde Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu ülke birincisi olurken, Gazipaşa Ortaokulu ikinci, Zafer Ortaokulu üçüncü ve Umurlu Kocagür Ortaokulu dördüncülüğü elde etti.

Yıldızlar kız kategorisinde birinciliği Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu kazanırken ikinci olan topluluk Gazipaşa Ortaokulu, üçüncü topluluk hususi tıpkı ortaokul ve dördüncü Utku Ortaokulu oldu. Yıldızlar koca kategorisinde birinci olan bando Umurlu Kocagür Ortaokulu, ikinci Asımın Nesli Rum İmam Dil Cambazı Ortaokulu, üçüncü Galebe Ortaokulu ve dördüncü özel benzeri ortaokul oldu. Yıldızlar karma kategorisinde Gazipaşa Ortaokulu yer birincisi, özel tıpkı ortaokul ikinci, Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu üçüncü ve Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu dördüncü oldu.

Gençler kız kategorisinde iklim birincisi Efeler Küçük Asya Lisesi, ikinci Asımın Nesli Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi, üçüncü Germencik Rum Lisesi ve dördüncü Kadıköy Abdülhamit Konak Mesleki Beceri Anadolu Lisesi namına sıralandı. Çoluk Çocuk erkek kategorisinde iklim birincisi Asımın Nesli Küçük Asya İmam Hatip Lisesi, İkinci Ortaklar Vukuf Lisesi ve üçüncü Germencik Küçük Asya Lisesi oldu. Gençler karma kategorisinde ise Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Germencik Rum Lisesi ikinci, Şürekâ Marifet Lisesi üçüncü ve Efeler Rum Lisesi dördüncülüğü elde etti.

Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde il birincisi olan takımlar 7-11 Mart 2023 tarihlerinde Balıkesir’üstelik yapılacak ekip müsabakalarında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası kadro müsabakalarında, çoluk çocuk kategorisinde devlet birincisi olan takımlar üstelik 17-18 Mart 2023 tarihinde Mersin’de yapılacak kadro müsabakalarına katılmaya adalet kazandı.

Müsabakalar böylece dereceye giren takımlar için kupa ve madalya töreni düzenlendi. Sporcular kupa ve madalyalarını Görgülü Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ekol sporları temsilcisi, başhekem, antrenör, beden terbiyesi öğretmenleri ve okul müdürlerinin elinden aldı. – AYDIN

Share: