Gaddar zanlısı damat mahkemede öldürdüğü kayınvalidesini suçladı

Katil zanlısı eloğlu mahkemede öldürdüğü kayınvalidesini suçladı

Eşiyle barışmaya gittiği evde kayınvalidesini öldürdü

DENİZLİ – Denizli’de boşanma aşamasında olduğu eşiyle barışmaya gittiği evde kayınvalidesini öldüren güveyi, mahkemede “Ben mağdurum, 9 çocuğumu 18 aydır görmüyorum” diye niteleyerek kendisini savundu.

05.08.2021 tarihinde Denizli’nin Honaz ilçesine tutkun Büyükbaş Mahallesi’nde yaşanan olayda edinilen bilgiye bakarak; eşi ile yaşadığı ailevi sorunlarından kayınvalidesi Melik Duran’ı mesul markajcı Vazıh A. (33), boşanma aşamasında olduğu eşiyle mutabık olmak için kayınvalidesinin Büyükbaş Mahallesindeki evine geldi. Kayınvalidesi 59 yaşındaki Sultan Duran ile tartışan kıyacı zanlısı aracının peş koltuğundan av tüfeği çıkararak Duran’a üç el biberli etti. Saçmaların akciğer ve karaciğerine isabet ettiği eş, kanlar içerisinde yere yığılarak hayatını kaybetti. Bu sırada savrulan saçmalar komşularının torunu olan Ahmet Duran (14)’a huruç ederek yaralanmasına sebep oldu. Görüngü sırasında 2 yaşında olan kardeşi Atalay Adlım kullanılmış eden saçmalarla yaralandı. Kaçan ağababa jandarma eliyle yakalandı.

Denizli 4. Çetin Ceza Mahkemesi’nde cinayetin yargılamasına devam edildi. Davanın dördüncü celsesinde kıygın ve müşteki avukatları, çocuklara müteveccih saldırıda uğur olmadığı yönündeki ehlivukuf raporuna itiraz etti. Avukatlar sanığın kasti ve ağız ağıza bayıla bayıla şekilde silahı ateşlediğini savundu. Olay sırasında yaralanan bitişik torunu Ahmet Duran’ın annesi Gülizar Duran’a mahkûm kendisine bulunduğu İzmir Mecbur Ukubet İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile bağlanıldı. Gaddar damat mahkemede, “Fenomen namına taammüden gelmedim. Bastırık altında kaldım. Çocuklarımı ve eşimi almaya gelmiştim. Ben mağdurum, 9 çocuğumu 18 aydır görmüyorum” sözleriyle kendini savundu.

Sanığın mevkufiyet halinin devamına karar veren murafaa heyeti, çiftin çocuklarının bire bir dahaki duruşmaya cebren getirilmesine karar verdi.

Share: