Galatasaray tesisindeki arakçılık olayıyla ait savca tamamlandı

Galatasaray Ayak Topu Kulübü’nde A Bando formaları başta olmak için birçok malzemenin çalınması olayıyla ilgili hazırlanan iddianamede 6 bed karşı 6 sene 3 aydan 17 yıl 6 taban kadar mapushane cezası talep edildi.

Galatasaray Ayak Topu Kulübü’nün Florya Dayanıklı Oktay Tesisleri’nde 2021 yılında adlı aynı ayraç eliyle sponsorluk bedeli karşılığında futbolculara ve beceri ekibe verilen orijinal kullanılmamış mevsim ürünlerin genel ağ süresince satışa sunulduğu kanıt edilmişti. İddialar üzerine gözaltına alınan 6 kaka adli taharri neredeyse serbest bırakılmıştı. Arakçılık olayıyla ilişkin başlatılan sormaca tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Galatasaray Ayak Topu Kulübü ve Nike firması arasında sponsorluk anlaşması imzalandığı, bu inikat çerçevesinde Nike firmasının Galatasaray Futbol A Takımının oynaması gereken futbol müsabakaları sayısı kadar futbolculara ve beceri heyetin kullanması üzere idman ve müsabaka kıyafetlerini realizasyon ettiği ve firmanın kulübe sponsorluk bedeli ödediğine kayran verildi.

İddianamede, kıyafetlerin öngörülen süreden geçmiş tükendiğinin anlaşılması üzerine yetkililerin, Florya Mütehammil Oktay Tesislerinde kâin depoda ve dinlenme kampı binasının altında bulunan depoda sayımlar yaptığına, yapılan sayımlar sonrasında eşkal deposuna giren 2020 ve 2021 sezonuna ait 29 bin 441 üründen 2 bin 443 nüsha ürünün olmadığı ve pakt dışına çıkarıldığına değinildi.

Hazırlanan iddianamede, savcılık aracılığıyla yapılan araştırmalarda ürünlerin Trendyol bünyesinde düz kayran ikinci el komutan yapılan ‘dolap’ isimli uygulama üzerinden ‘snk219’ ve ‘kelepirmarketi’ isimli iki değişik adisyon yoluyla satışa sunulduğu belirleme edildiğine, Trendyol firması ile yapılan görüşmeler neticesinde, ‘snk219’ isimli kullanıcının Ergül Görme Engelli olduğu anlaşıldığına, bu şahsın kulüpte sürücü kendisine çalışmakta olan Ahmet Âmâ’ün eşi olduğu, özge vandöz ‘Kelepirmarketi’ isimli kullanıcının ise Buğra Fatih Ünsal olduğuna yer verildi.

Şüpheli Buğra Fatih Ünsal’ın Antalya’da eğleşme ettiği ve Galatasaray Futbol Kulübü’yle aynı büyü bulunmadığı belirleme edildiği şüphelinin kulüp çalışanlarıyla iletişimi olup olmadığını sınırlamak için telefonunun incelemeye alındığı ve tetkik sonucunda gereç sorumlusu Gürsel Polat, çamaşırlık sorumlusu Turgut Akla Yatkın ve masajcı namına fariza yapan Sedat Peker ile bildirişim zarfında oldukları tayin edildi.

İddianamede, yapılan ameliyat sonucunda aynasız Buğra Fatih Ünsal’ın evinden 6 koli halinde toplamda 372 nüsha eser çıktığına saha verildi. Sıyanet edilen 54 ürünün 44 adetinin orijinal ve piyasadan elde edilmesinin kabil olmayan ürünler olduğu bu ürünlerin mecmu değerinin 25 bin 487 TL olduğuna, münasebetsiz Yılmayan Yanık’ın berber dükkânı olduğu ve ara sıra futbolcuların tıraşı amacıyla bağlantı kurduğuna ve başka şüphelilerin ürünlere rahat erişebildiklerine değinildi.

Hazırlanan iddianamede, şüphelilerin ifadelerinde ele geçirdikleri ürünleri idrak nail olmak için sattıkları yönündeki beyanları dahi dikkate alındığında çabucacık ulaşım sağladıkları, elden Galatasaray Futbol Kulübü futbolcuları ve beceri heyet için hazırlanmış vahim rabıta gören bu ürünlere niteliksiz erişim sağlayıcı ve arzu eden kişilerin bire bir araya gelerek yasa dışı meydan oluşturduklarına saha verildi.

Cumhuriyet Altını savcısı iddianamede 6 ibret üzere değişik ‘zincirleme şekilde yapı ve müştemilat içerisinde sıyanet altına münfail eşya için hırsızlık’ suçundan 6 sene 3 aydan 17 sene 6 ayak tabanı kadar hapsini murat etti. – İSTANBUL

Share: