Galatasaray’dan Alanya mücadelesi sonrası tarihi rest: Ligi bitirmeyiz

Alanyaspor ile 2-2 berabere kaldığı maçı 9 kişi bitiren Galatasaray’da yargıcı yönetimine nazik reaksiyon var. Zerrin-kırmızılılarda Başkan Vekili Kızoğlankız Timur maç sonrası tarihi açıklamalarda bulundu.

“BU GEMİNİN BATTIĞINI HERKESİN KABUL ETMESİ GEREKİYOR”

Kızoğlankız Timur yaptığı açıklamada, “Bu üzücü niyetli yapılar, 3-5 haftada kurulmadı. Köklerini kazıyana kadar savaş gerekecek. İyilik, berduş tıpkısı kötülüğe galip gelir. Mademki kavga diyorlar, adamakıllı gelmiş zevküsefa gelmiş. Biz, temas şeyi göze aldık. Bambaşka soy bu hareket çözülmeyecek. 5 yıldır hep bağırıyor, hangi değişti? Benzeri şeylerin değişmesi amacıyla elan köklü şeyler gerekiyor ve biz o radikal adımları atmaya hazırız. Bu şekilde giderse bu loda bitmeyecek, biz bitirmeyiz. Hakeza gidemez bu hisse senedi. Bu sefine batak, tığ yosunun süresince savaş ediyoruz. Bu geminin battığını herkesin kabul etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Timur’un açıklamalarının devamı şöyle:

“BU İŞ ÇÜRÜMÜŞTÜR”

“Konuşulacak tek tarafı sıfır bir karşılaşma haline getirildi. Ilk atamayla bu kuzuluk soktular. Galatasaray düşmanlığıyla herkesin bildiği ayrımsız hakemi atadılar. Tığ, hep amacıyla türe istediğimizi söyledik. Gördük ki TFF, türe istemiyor çünkü adaletsizlikle operasyonla ukubet veriliyorsa bu iş çürümüştür ve kokusu seçme tarafa yayılmaktadır. Bu dahi bizim söylediğimiz seçme şeyin haklılığını ortaya çıkarıyor.

“KIRMIZI KARTLA ALAKASI NAMEVCUT”

İlk al kartı 7 sunum hakeme sorduk, ayrımsız tanesi sarıya henüz andıran dedi, gayrı 6 hakem ise kırmızı kartla alakası namevcut dedi. Kaleye 50 metre var, o mesafede hangi olup olmayacağı mahsus değil. Pozisyonun faul olmadığını belirten hakemler dahi oldu. Sacha Boey’in al deneyli pozisyonunda çağırmayan VAR’ın, ofsayt pozisyonunda çizgileri akla yatkın çektiğine kim inanır? Taraflı tarafsız herkese soruyorum.

“BU KURGUYU YAPANLARI BİLİYORUZ”

Tığ, bunu uğraş kendisine nitelendirmiyoruz amma karşı canip için savaşsa kelle üstüne. Bizim kafasız atacak benzeri adımımız birlikte bulunmayan. Keski ara de kalın kafalı hamle atmayız. Adalet isteyenler geri girişim atmaz. Değişik değişik tehditler gönderiliyor, onlardan dahi korkmuyoruz. Icabında açıklarız. Tığ, Türk futbolunun iyiliğini istiyoruz ve bunu bütün görecek. Bu kurguyu yapanları biliyoruz, bunu onların başına yıkmasını dahi biliriz. Sayın Erol Bilecik’in, adam Galatasaray camiasına ‘cincon’ demiş benzeri insanın tek yorumu bizi bağlamaz.”

Share: