GAZETECİ LATİF ŞİMŞEK’İ DARBEDEN ŞÜPHELİNİN 5 YIL 4 AYAK TABANI BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPSİ İSTENDİ

Benzeri göstergeç programında Demokrat Parti Kargaşa Milletvekili Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Seçilmiş Parıltı’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki sormaca tamamlandı. Müddeiumumilik, kaknem Emrah Topal karşı “Bayağı cerh”, “Açıkça taşlama” ve “Gözdağı” suçlarından 5 sene 4 taban büyüklüğünde mapus istemiyle savca hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde benzeri televizyon kanalında yayınlanan “Gündeme Dair” programında mihman olan gazeteci Seçilmiş Parıltı ve mebus Cemal Enginyurt’un arasında tartışma yaşandığı, ayrıksı konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu tam Emrah Topal’ın Güzel Balkır’i zor ve tokat alaşağı etmek yoluyla darbettiği belirtildi. Münasebetsiz Topal’ın, Seçme Parıltı’e sinkaflı sövme da ettiği belirtilen iddianamede, görüngü anına ilişik azrail görüntülerine bakarak şüphelinin şikayetçiyi ensesinden namına akıllıcasına çekerek, sağlıklı marifetiyle tahakküm attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği, ancak özge şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tababet raporunda şikayetçinin fenomen dolayısıyla meydana gelen yaralanmasının cılız tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu anlatım edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Çirkin Emrah Topal’ın ifadesinde, görüngü simultane aşırı kımıldatma edildiği ve öfkesine yenik düştüğü üzere şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine kayran verildi. Taraflar beyninde uzlaşma sağlanamaması üzerine çirkin Emrah Topal üzerine “Macerasız Cerh”, “Hakaret” ve “Yıldırma” suçlarından 1 sene 1 aydan 5 sene 4 taban kadar kodes istemiyle savca düzenlendi. Çirkin önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ukubet Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: