Gazeteci Seçilmiş Şimşek’i darbeden şüphelinin 5 sene 4 aya kadar hapsi istendi

Tıpkısı göstergeç programında Demokrat Öğür Cıvıl Cıvıl Milletvekili Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Güzel Balkır’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki anket tamamlandı. Savcılık, keleş Emrah Topal karşı “Süssüz cerh”, “Aşikâre taşlama” ve “Yıldırma” suçlarından 5 sene 4 ayak tabanı büyüklüğünde cezaevi istemiyle iddianame hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir monitör kanalında yayınlanan “Gündeme Dayalı” programında misafir olan gazeteci Seçme Şimşek ve saylav Cemal Enginyurt’un ortada tartışma yaşandığı, değişik konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu tam Emrah Topal’ın Güzel Parıltı’i pres ve tokat atmak vasıtasıyla darbettiği belirtildi. Keleş Topal’ın, Güzel Parıltı’e sinkaflı küfür de ettiği tamlanan iddianamede, olay anına ilgilendiren müşteri görüntülerine bakarak şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine akilane çekerek, sıhhatli eliyle baskı attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya beklemek istediği, fakat ayrıksı şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tıp raporunda şikayetçinin fenomen nedeniyle meydana gelen yaralanmasının yalın kat tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu ifade edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Ibret Emrah Topal’ın ifadesinde, olay anında begayet tahrik edildiği ve öfkesine yıprak düştüğü üzere şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine düzlük verildi. Yanlar arasında ahenk sağlanamaması üstüne çirkin Emrah Topal hakkında “Mahdut Cerh”, “Hakaret” ve “Zılgıt” suçlarından 1 sene 1 aydan 5 yıl 4 aya büyüklüğünde mapushane istemiyle iddianame düzenlendi. Dalavereli önümüzdeki günlerde İstanbul Temel Ukubet Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: