Gaziantep ve Malatya’da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

Gaziantep ve Malatya’da 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi.

Gaziantep’te 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki törende, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Sancak Hacı Halil Osma, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Büro Başkanı Cuma Fazilet, Türkiye Savaş Mamülü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Avcı Civciv, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Gaziler yerine konuşan Fakirlik Fakçı, martir ve gaziliğin kavga meydanlarında erişebilecek bildirme alicenap mertebelerden olduğunu belirterek, “Özellikle gazi şehir Gaziantep’te benzeri gazi kendisine yaşamaktan itibar ve alım duyuyorum.” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda türkü dinletisi yapıldı.

Malatya

Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na, Vali Hulusi Atmaca, 2. Kalaba Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Idarehane Başkanı İbrahim Cengiz çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Delice ve beraberindekiler, Yeşiltepe Kent Mezarlığı’ndaki şehitliği ülfet ederek, şehit mezarlarına al ve parafin karanfil bıraktı.

Protokol, okunan Kur’an-ı Kerim’in arkası sıra yakarış etti.

Törene İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Bitirmiş Komutanı Güllabi Mümessil Albay Ercan Altın, Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, ara sıra sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: