Gaziantep ve Malatya’da sosyal basamak projesi amacıyla referans yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’birlikte, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman sosyal ev projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu müracaat yoğunluğu devam ediyor.

E-Heybet üzerinden müracaat imkanı sıfır ve erkenden müracaat fayrap etmek isteyenler evraklarını koymak amacıyla erken saatlerde Halk ve Kültür bankaları şubelerine geldi.

İlk dönüş bankaların önünde oluşan mesafe ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde bile devam ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te referans sırası bekleyen 61 yaşındaki Lahut Aşa, AA muhabirine, familya sahibi gelmek istediğini ve müracaat için geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu tabir fail Aşa, “2 çocuğum sakat. Proje için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederiz. Kiracıyız, ocak sahibi olabilirsek çokça memnun oluruz. Aynı familya hasretimiz var ve ayrımsız devir kavuşmak istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını belirten Erol Yılmayan ise ayrıntılı yıllardır basamak projeleriyle vatandaşların ev sahibi olduğunu amma kendisinin başvurularının pahal sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmayan, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz kim, Cumhurbaşkanımız elinden gelen seçkin şeyi yapıyor ve projeler üstünde çalışıyor. Piyasalarda da çokça faikiyet var. Seçkin şeyin iyisini temenni ediyoruz. Kısmette varsa peki yoksa da yapacak bire bir şeyimiz bulunmayan. İnşallah ocak çıkar. isterim ki herkese ocak sahibi olsun çıksın.”

Malatya’üstelik 2 bin 251 bölük yapılacak

2 bin 251 konutun mensur edileceği Malatya’birlikte birlikte yoğunluk, başvuruların ikinci gününde bitmeme ediyor.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir birlikte uygulamayı ve şartları çok beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz pespaye insanlara fena hâlde benzeri öz yaptı. Yer, karı verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Bahtiyar olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin çok iyi olduğunu belirterek, “İnşallah bizim amacıyla üstelik iyisi peki, inşallah bize üstelik yarar. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa çok mutlu olacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Hulusi Karcı birlikte basamak sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin doğru olmasını diledi.

Aziz Bayduz ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İnsanlar kira öder kabil ocak sahibi olacak. İnşallah bana da yarar.” ifadesini kullandı.Share: