Gaziantepli depremzede çiftin Fethiye’de ikizleri dünyaya geldi

Depreme Gaziantep’te yakalanan ve akrabalarının yanına Muğla’nın Fethiye ilçesine mevrut Ahmet ve Esra Karakuzular çiftinin, ayvaz ikizleri Fethiye’de dünyaya geldi. Koşa ikizlerine Doğuhan ve Batıhan isimlerini koydu.

Türkiye’yi sarsan iki balaban depreme Gaziantep’te yakalanan Ahmet ve Esra Karakuzular çiftine yardıma revan akrabaları doğumuna 10 bölüm küsurat esas Esra’yı ve oğlunu Fethiye’ye getirdi. Baba Ahmet Karakuzular ise belediyedeki görevine beklemek üzere sarsıntı bölgesinde kaldı. İki hafta bilahare eşinin ve oğlunun yanına gelen ağababa Ahmet Karakuzular doğuma yetişti. Çiftin koşa bebekleri dimdik adına dünyaya geldi. Çocuklarına Doğuhan ve Batıhan isimlerini koyan koşa, “Hareket zımnında doğudan batıya geldik. Bizde ikizlerimize Doğuhan ve Batıhan isimlerini koyduk” diye niteleyerek konuştu.

Ilçebay ve eşi aileyi ülfet etti

Hastaneden taburcu olan koşa Fethiye’nin Esenköy Mahallesi’nde konakladıkları evlerine geçti. Evlerine ‘filinta olsun’ ziyaretinde mevcut Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve eşi Filiz Karaman, İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk ve Fethiye Içtimai Bakım Merkezi Müdürü Tuba Baki aileye değişik hediyeler verdi. Kaymakam Karaman, “Bu takatli süreci bütün gelişigüzel atlatmaya çalışıyoruz. Hanay benzeri şekilde devam ediyor. Bakir bebekler dünyaya geliyor. Çiftimize yalabık olsun emretmek üzere geldik” dedi.

“Eşimi Fethiye’ye gönderip, yer sarsıntısı bölgesinde çalıştım”

Gaziantep’ten Fethiye’ye mevrut cet Ahmet Karakuzular, “Afetzedeyiz. Akşam 04.17 kadar sarsıntı başladı. Biraz dönme Gaziantep’te kaldık. Akrabalarımız Gaziantep’e geldiler. Eşimi ve çocuklarımı Fethiye’ye getirdiler. Doğuma on dolaşma kalmıştı. Ego Gaziantep’teydim, Fethiye’ye cemaziyelevvel geldim. Binamız hasarlı. Yakınlarımızdan kaybettiklerimiz yok çokça şükür. Ben orada uray personeliydim. Orada çalıştım başka vatandaşlarımıza hizmet ettim. Eşimi Fethiye’ye gönderip orada çalışmaya devam ettim. İkizlerin birinin adı Batıhan diğerinin adı Doğudan koyduk. Doğudan batıya geldiğimiz amacıyla hakeza karar verdik” diyerek konuştu.

“Doğuma mümasil print benzeri süreç geçirdim”

Temel Esra Karakuzular ise, “Hareket olunca buraya gelmek zorunda kaldık. Amacım tekrardan memleketime dönmekti. Artçı sarsıntılar bitmeme edince burada kesilmek zorunda kaldık. Doğumum burada gerçekleşti. Cemi üstelik doğuma beş altı kalmışken. Yumruk bir süreçti. Burada doğurdum fatalite burasıymış. Akrabalarımız depremin üçüncü günü gelip biz sizi yer sarsıntısı bölgesinde bırakamayız dediler ve Fethiye’ye getirdiler. Cenabıhak razı olsun onlardan. Esnaf arkadaşlarımız ve Fethiye halkı koruyucu oldular. Iyi olsunlar” şeklinde konuştu. – MUĞLA

Share: