Gaziantepli depremzede koşa, koşa bebeklerini Fethiye’de kucaklarına aldı

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra yaşadığı şehirden ayrılan Esra Karakuzular, Muğla’nın Fethiye ilçesinde tevellüt yaptı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki evleri hasar gören Ahmet Karakuzular (34), depremin arkası sıra biraz çevrim kentte küsurat eşi, çocuğu ve başka yakınlarını Fethiye’deki akrabalarının yanına gönderdi.

Hamile olan eşi Esra Karakuzular, ilçedeki hususi ayrımsız hastanede “Doğuhan” ve “Batıhan” adını verdikleri bebeklerini dünyaya getirdi.

Ahmet Karakuzular, gazetecilere, eşi ve ailesini Fethiye’ye yolladıktan bilahare bölgede depremzedelere yardım etmeye bitmeme ettiğini, geri ilçeye geldiğini anlattı.

Fethiye’ye geldikten bir saat bilahare çocuklarının doğduğunu tamlayan Karakuzular, “Sistem haddinden fazla havari oldu. Tanrı razı olsun. Depremin peşi sıra doğudan batıya geldik. Bunun amacıyla çocuklarımıza Doğuhan ve Batıhan isimlerini verdik.” diye niteleyerek konuştu.

Anne Karakuzular ise doğumuna bir iki bire bir müddet kaldığında sarsıntı felaketini yaşadıklarını söyledi.

Gaziantep’te sarsıntılar bitmeme ettiği üzere dönmediklerini dile getiren Karakuzular, “Deprem dolayısıyla her özdek hasar gördü. Çocuklarımı burada kucağıma ahzetmek nasip oldu.” dedi.

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ile eşi, annenin hastaneden taburcu edilmesinin arkası sıra aileyi ülfet etti.

Karı fertleriyle aynı süre kardeşçe fail Karaman, bebeklere zer taktı.

Çifti tebrik eden ve bebeklere aldatıcı üzeri temennisinde bulunan Karaman, “Bu ağırlık günleri bütün alay malay atlatacağız.” ifadesini kullandı.

Share: