Geçici otobüsü hafriyat kamyonuyla çarpıştı: 2’si çetin 12 yanık

Gelgeç otobüsü kazı kamyonuyla çarpıştı: 2’si kırıcı 12 yaralı

DENİZLİ – Denizli’nin Honaz ilçesinde tutum halinde olan eğreti otobüsü ile hafriyat kamyonunun çarpışması sonucu meydana mevrut kazada 2’si kısık 12 kişi yaralandı.

Kaymakamlık, Honaz ilçesine sınırlanmış Büyükbaş Mahallesi’nde saat 05.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak; Kayseri- İzmir seferini özne Fehamet K. kullandığı 43 KB 716 plakalı Öz Elbistan firmasına ilgilendiren eğreti otobüsü ile Ferdi B. yönetimindeki 34 EVC 757 plakalı kazı kamyonuyla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle içerisinde 39 palyatif olduğu belirtilen otobüs, zikzaklar çizerek şarampolde yan yattı. Kazada kamyon sürücüsü Şevket K. ile eğreti otobüsünde bulunan 12 can yaralandı. Kazayı gören değişik sürücülerin ihbarı üstüne bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve açıkgöz ekibi gönderme edildi.

Görüngü namına revan itfaiye aracı ekibi, otobüs içerisinde sıkışan yaralıları yetmek amacıyla iş başlatırken, bitirmiş ekibi ise ayrıksı kazaların oluşmaması amacıyla çevrede düzenlilik önlemi aldı. Olay durumunda önce müdahalesi yapılan yaralılar, ambulansla bildirme mail hastanelere irsal edildi. Kaza sonrası maddesel hasarın oluştuğu vesait alımlı yardımıyla yoldan kaldırılırken, gidiş geliş ise ulaşıma gene açıldı.

Öte yandan hastanede tedaviye alınan yaralılardan 2’sinin yoğun 10 kişinin durumu ise bereketli olduğu öğrenildi. Kaza ile ilişkin anket başlatıldı.

Share: