Gelibolu’da 4. Şevki Koru Anma Koşusu düzenlendi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, milli atlet Şevki Koru yerine planlı yâd koşusuna 300’e yakın atlet katıldı.

Gelibolu Belediyesi marifetiyle gerçekleştirilen koşunun startını Belediye Başkanı Mustafa Özacar verdi.

Özacar, tevessül öncesi yaptığı konuşmada evvel Türkiye maratonunda birinciliği elde ederek Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün elinden madalya düzlük Gelibolulu milli atlet Şevki Koru’yu adlandırmak için yapılan yâd koşusunun dördüncüsünün düzenlendiğini söyledi.

İlçenin kurtuluşunun 100’üncü yılında düzenledikleri Uluslararası 4. Şevki Koru Ihtifal Koşusuna katılımın seçme yıl arttığını tamlayan Özacar, “Tığ birlikte bu sayede artık deneme edinerek katılımcılara henüz gür olanaklar sağlamaya çalışıyoruz. Bu vesileyle bütün katılımcılara başarılar diliyorum.” dedi.

Eski milli atletlerin dahi izleyici adına katıldığı yarışmalarda 5, 10 ve 21 kilometrelik etaplar ile halk koşusu gerçekleştirildi.

5 kilometrede, kadınlarda birinci Christi Rae Duhaime, ikinci Halime Sarban ve üçüncü Nejla Ayar olurken, erkeklerde birinci Ahmet Biricik, ikinci Hasan Karakaş ve üçüncü Mehmet Demir oldu.

10 kilometrede kadınlarda bir numara Elif Semavi Cebbar, ikinci Remziye Erman, üçüncü Fadime Ayazma oldu. Erkeklerde ise bir numara Yunus Emre Akkuş, ikinci Levent Kuva ve üçüncü Sezgin Uluhan oldu.

21 kilometrede kadınlarda birinci Tuğçe Özkan, ikinci Gülten Kip Çelik ve üçüncü Duyma Selçuk oldu. Erkeklerde ise birinciliği Üzeyir Söylemez, ikinciliği Aytaç Veli ve üçüncülüğü Sevinçli Akpınar elde etti.

Dereceye giren yarışmacılara yürek ve türlü hediyeler verildi.

Share: