Gençlerbirliği, Beceri Yönetmen Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllık itilaf imzaladı

Gençlerbirliği Spor Kulübü, Sivri Aksoy’dan boşalan beceri müdürlük görevi üzere Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllığına barışma sağladı.

Spor Bacak 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, yeni beceri direktörleri Mustafa Dalcı amacıyla Başkan Niyazi Akdaş’ın katılımıyla İlhan Cavcav Tesisleri’nde matbuat toplantısı düzenledi. Ekstrem Aksoy’un arkası sıra boşalan teknik direktörlük koltuğunun başına güzeşte Dalcı, kendisini 1.5 yıllığına kırmızı-siyah renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

“Gençlerbirliği’ni Süper Lig’e nüfuz etmek istiyoruz”

Toplantıda açıklamalarda mevcut Mustafa Dalcı, “Bugün aynı birlikteliğe imza atacağız. Geldiğimiz kulüp Türk futbolunda bir kültürü olan, anlayışı ve prensipleri anlaşılan olan bir kulüp. Nedeniyle buraya ‘hayır’ gitmek çok görgüsüz olmuyor. Görüşmeler yaptık. Yeryüzü ve taleplerimizi ilettik. Onlar bile isteklerimizi yerine getirdi. Biz üstelik bu birlikteliği imza ile pekiştireceğiz. İnşallah bu sene bilcümle alay malay bir sakil birliği yaparak Gençlerbirliği’ni bulunduğu bu durumdan idare etmek, gelecek sene da müstahak olduğu Süper Tomar’e intikal etmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Niyazi Akdaş: “Gençlerbirliği’ni müstahak olduğu yerlere getirmeye kararlıyız”

Mustafa Dalcı ile kesim imzalamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş ise, “Gönlümüze çok yatan Mustafa Dalcı ile anlaşmaya değişmeyen verdik. Hocamın gelirken biricik şartı vardı; ‘Transfer tahtasını açın öyle geleyim’ dedi. Allah’ın izniyle birlikte o işi halledip Gençlerbirliği’ni önümüzdeki yıllarda müstahak olduğu yerlere getirmeye hocamızla ve yönetim kendisine kararlıyız” şeklinde konuştu.

“Arda’yla ilişkin Uca Antrenör ile dünyalık konuşmadık”

Fenerbahçe ile Ardıl Güler’in transferi üstüne birlikte açıklamalarda kâin Komutan Akdaş, “Arda ile ilişik Mürtefi Belletici ile konuştuk. Servet konuşmadık. Kendisi geçen sezon 1 milyon 300 bin verdi. Ego dahi 2 buçuk milyon teklik istedim. Neymiş şu anda 2 buçuk milyon istiyormuşum üzere matlup oluşturuluyor. Onun, ‘Ben ayrımsız paket hazırlayacağım. Bu paketle da sizin nakil yasağınıza ulama vermeye çalışacağım’ dedi. Şimdi oradan bilgi bekliyoruz. Ara Sıra atılımlarımız var, oradan üstelik adımlar bekliyoruz. Ben aktarma yasağını kaldıracağıma inanıyorum. Sistem Gençlerbirliği’nin bu ligde kalmasını arzuluyor. Gençlerbirliği, tertemiz bire bir tarihi mazisi olan benzeri pakt. Onların hatırası üzere değme kulüp Gençlerbirliği’ne yardım vermeye çalışıyor” diye niteleyerek konuştu.

“Kimse heveslenmesin, 2 buçuk yıl buradayım”

Reislik süresinin sonuna kadar kulüpte kalacağını tamlayan Akdaş, “Toplumsal medyada ‘malı satacak, parasını alıp kaçacak’ deniliyor. Hakeza bir boyut namevcut. Mülk satılır, Ardıl birlikte satılır amma bunlar kulüp menfaati için yapılır. Ben paramı yeniden ahiz sevdasıyla yatırmadım. Benim ağzımdan aynı sefer bile olsun, ‘Paramı kurtaracağım’ lafı söylemedim. Kimesne heveslenmesin, 2 buçuk sene buradayım. Ardında da umumi kurula giderim. Kazanırsam de bitmeme ederim. Ben buradayım. Gitmeye birlikte niyetim bulunmayan. Seçildiğim ahit İlhan ağabeyime mezarı başında küçümseme verdim; ‘Bu kulübü çarkıt haline getirip öyle bırakacağım’ dedim” ifadelerine düz verdi. – ANKARA

Share: