Gençlerbirliği, Teknik Direktör Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllık antant imzaladı

– Gençlerbirliği, Beceri Yönetmen Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllık itilaf imzaladı

ANKARA – Gençlerbirliği Spor Kulübü, Ötede Aksoy’dan boşalan beceri direktörlük görevi üzere Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllığına sözleşme sağladı.

Spor Küfe 1. Grup ekiplerinden Gençlerbirliği, kullanılmamış teknik direktörleri Mustafa Dalcı üzere Başkan Niyazi Akdaş’ın katılımıyla İlhan Cavcav Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Begayet Aksoy’un peşi sıra boşalan ustalık direktörlük koltuğunun başına sabık Dalcı, kendisini 1.5 yıllığına al-yağız renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

“Gençlerbirliği’ni Süper Tomar’e intikal etmek istiyoruz”

Toplantıda açıklamalarda mevcut Mustafa Dalcı, “Zaman bir birlikteliğe imza atacağız. Geldiğimiz kulüp Türk futbolunda bir kültürü olan, anlayışı ve prensipleri anlaşılan olan bire bir kulüp. Zımnında buraya ‘hayır’ geçmek çok görgüsüz olmuyor. Görüşmeler yaptık. Bildirme ve taleplerimizi ilettik. Onlar da isteklerimizi yerine getirdi. Biz dahi bu birlikteliği imza ile pekiştireceğiz. İnşallah bu sene bilcümle alay malay tıpkı sakil birliği yaparak Gençlerbirliği’ni bulunduğu bu durumdan yetişmek, gelecek sene üstelik layık olduğu Süper Klasman’e ihata etmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Niyazi Akdaş: “Gençlerbirliği’ni müstahak olduğu yerlere getirmeye kararlıyız”

Mustafa Dalcı ile geçim imzalamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş ise, “Gönlümüze çokça yatan Mustafa Dalcı ile anlaşmaya karar verdik. Hocamın gelirken yegâne şartı vardı; ‘Transfer tahtasını açın öyle geleyim’ dedi. Allah’ın izniyle da o işi halledip Gençlerbirliği’ni önümüzdeki yıllarda müstahak olduğu yerlere getirmeye hocamızla ve dalavere olarak kararlıyız” şeklinde konuştu.

“Ardıl’yla ilgili Yüce Antrenör ile mülk konuşmadık”

Fenerbahçe ile Arda Güler’in transferi üzerine birlikte açıklamalarda bulunan Komutan Akdaş, “Arda ile ilişik Yüksek Belletici ile konuştuk. Para konuşmadık. Kendisi sabık mevsim 1 milyon 300 bin verdi. Ego bile 2 buçuk milyon liralık istedim. Güya şu anda 2 buçuk milyon istiyormuşum kadar alacak oluşturuluyor. Onun, ‘Ben benzeri paket hazırlayacağım. Bu paketle üstelik sizin aktarma yasağınıza ulama vermeye çalışacağım’ dedi. Şimdi oradan veri bekliyoruz. Gâh atılımlarımız var, oradan birlikte adımlar bekliyoruz. Ego nakil yasağını kaldıracağıma inanıyorum. Sistem Gençlerbirliği’nin bu ligde kalmasını arzuluyor. Gençlerbirliği, arı sili bire bir tarihi mazisi olan aynı kulüp. Onların hatırası için değme kulüp Gençlerbirliği’ne yardım vermeye çalışıyor” diyerek konuştu.

“Kimesne heveslenmesin, 2 buçuk yıl buradayım”

Reislik süresinin sonuna büyüklüğünde kulüpte kalacağını tamlayan Akdaş, “Toplumsal medyada ‘malı satacak, parasını alıp kaçacak’ deniliyor. Böyle tıpkısı ebat bulunmayan. Servet satılır, Arda dahi satılır ama bunlar pakt menfaati amacıyla yapılır. Ego paramı yine ahiz sevdasıyla yatırmadım. Benim ağzımdan bir kat dahi olsun, ‘Paramı kurtaracağım’ lafı söylemedim. Kimesne heveslenmesin, 2 buçuk sene buradayım. Ardında birlikte umumi kurula giderim. Kazanırsam üstelik devam ederim. Ego buradayım. Gitmeye bile niyetim namevcut. Seçildiğim periyot İlhan ağabeyime mezarı başında meze verdim; ‘Bu kulübü sakat haline getirip anca bırakacağım’ dedim” ifadelerine yer verdi.

Share: