Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun’dahi tuhafiyecilik işleyen Hatice Aşina Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 kamer oldu amma hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının haddinden fazla baş döndürücü yüksekliği yok amma lazım istemez yetmiyor. Dirimlik harcama dengemiz tutmuyor” diyerek dert yandı.

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer ve Yozgat Mebus Uca Keven, Giresun’da esnafı musahabe ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine anlatan tuhafiyeci Hatice Bildik Doğan, şöyle konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 ay oldu ama hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çokça taşkın yüksekliği bulunmayan ama lazım istemez yetmiyor. Dirimlik gider dengemiz tutmuyor. Kamera olayı var ama iplerin fiyatı erdemli şudur, budur imdi alamıyorlar. Alamayınca da sürekli cepten kira bayılmak haddinden fazla print çıktı. Gelen sorup gidiyor. 3 sunum kayran bayanlar çıktı 2 pare alıyor. Buraya eskimemiş yol adına dedim ki tenvirat olsun, faaliyet olsun hassaten özge esnaflarla birlikte görüştüm ihtimal bakir posta kaybı bu yüzden birlikte benzer diye niteleyerek düşünüyorum. Esnafların hepsinde yüklülük var bire bir biricik bende değil.”

“EMREYLEMEK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Saylav Gürer ise, “Esnafı görüşme ettiğimizde kazançlı anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle kurum yapmadığını, yerine im koyarken dahi fiyatlı aldıklarını bu nedenle yüklülük yaşadıklarını anlattılar. Söylemek kim tıpkı sıkıntıyı siz da yaşıyorsunuz” dedi.Share: