Görele Belediyespor Avrat El Topu Takımı’nda murat Avrupa

Hentbol Kadınlar Süper Lig’üstelik savaş eden Görele Belediyespor, altyapıdan yetişen oyuncularıyla bu zaman başarıyı yakalayıp Avrupa kupalarına akmak istiyor.

Giresun’un Görele ilçesinde gençleri spora yönlendirmeyi ve bu çoluk çocuk arasından yetişecek başarılı sporcuları kadrosuna katmayı amaçlayan, Süper Lig’bile 4 sezondur mücadele eden yeşil-beyazlılar, sabık sezonu 7’nci sırada bitirdi.

Bu sezona galibiyetle başlamak talip Görele Belediyespor, ligin geçmiş haftasında 11 Eylül Ahzüita günü sahasında Tekirdağ Spor ile karşılaşacak.

Takımda yabancı oyuncu yok

Takım antrenörü Mehmet Ulu Binen, AA muhabirine, geçen sezon ligi ılımlı sıralarda, istedikleri yerde bitirdiklerini belirterek, bunun birlikte gençleri üstelik takıma kazandırdıklarını söyledi.

Geçen aydan itibaren ongun ayrımsız hazırlık dönemi geçirdiklerini rapor eden Binen, takımda revizyona giderek 5 sportmen ile yolları ayırdıklarını, 3 aktör transfer ettiklerini, altyapıdan dahi 3 aktör takviyesi yaptıklarını aktardı.

Binen, takımda ecnebi oyuncu olmadığını dile getirerek, “18 yabanlık takımda 8 oyuncu iklim dışından, gabi küsurat oyuncuların tüm Görele’den, altyapıdan çıkan oyuncular. Bizim temel hedefimiz buradaki sporcularla ligde başarı yakalayabilmek, şu anda esasen hedefimizin bilcümle üstündeyiz. Bundan sonraki balaban hedefimiz, öncelikle kadromuzu koruyup, geçmiş 4’te vadi alıp Avrupa’üstelik oyalamak.” diyerek konuştu.

Hedeflerine ulaşmanın macerasız olmadığına dikkati calip Binen, “Bu mevsim ligde kırıcı envestisman özne 4 bando var amma tığ oyuncularımıza, taraftarımıza güveniyoruz. Hedefimiz bu yıl Avrupa’ya karışmak, bunun için birlikte elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Yüksek Binen, kulübün asıl projesinin kız çocuklarını sporla takdim etmek olduğunu bile vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Tığ bunun üstünde yoğunlaştık. Şu asıl büyüklüğünde 4 yıllık süreçte bu projenin içerisinde meydan alan çocuklardan 5’ini üniversiteye yerleştirdik. Bu ayrıntılar Süper Lig’dahi düzlük aldıkları için BESYO üzere bölümlerde bire bir avantaj sağlıyor. Bu avantajla füru, üniversiteye yerleşti. Önümüzdeki yıl 5 çocuğu elan üniversiteye sokmayı hedefliyoruz. Ondan ahir sene bu aynı 10 olacak. Bununla bu arada altyapı yapılanmasını yaparken ligde üstte dahi tıpkısı düzlük bulabilirsek rastgele şey çok evire çevire olacak diye niteleyerek düşünüyorum.”

Zinde tıpkı takıma ehil olduklarını tamlayan Binen, “Egzersiz tempomuz çok erdemli oluyor, zihayat oyunculara akla yatkın bire bir faaliyet sistemimiz var. O nedenle toyluk aşısının tutmama gibi aynı şansı bulunmayan, burulmak zorunda çünkü gençlerin sayısı aşkın.” ifadelerini kullandı.

Serpil Abdioğlu: “Evimizde galibiyetle lige fethetmek istiyoruz”

Takımın kalecisi ve Avrat Kumlu Hentbolu A Milli Takımı oyuncusu Serpil Abdioğlu, kendilerini print ayrımsız ligin beklediğini söyledi.

Ligin bu hafta başlayacağını anımsatan Serpil Abdioğlu, “Özlük evimizde galibiyetle lige koymak istiyoruz. Bunun amacıyla taraftarın desteği dahi çok kebir, herkesi pik bekliyoruz. Sahada 7 gönül mücadele ediyoruz ihtimal ama taraftarla daha istekli uğraş etme şansımız oluyor.” diyerek konuştu.

Serpil Abdioğlu, milli takımda olmaktan öz saygı duyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“O formayı nerede olursa olsun taşımak alım donör. Biz tendürüst bir kadroya sahibiz, gençlere emsal olmak zorundayız, yaptığımız çalışmalarla, davranışlarla, mücadelelerle emsal olmak zorundayız. Görele’bile hentbolun elan ileriye gitmesi için gençleri henüz ongun yerlere katlanmak amacıyla tığ birlikte elimizden geleni yapıyoruz.”

Ayşenur Esmer: “Yaz boyu çokça çalıştık”

Sol kanat oyuncusu Ayşenur Karaca ise ligdeki hedeflerinin art sıralarda yer almak olduğunu ifade etti.

“Yaz boyu çokça çalıştık.” diyen Ayşenur Kişmiri, “Hafta sonu oynayacağımız maçta bile inşallah galip geliriz. Milli takımda dahi hedefim herhangi bir zaman orada kandırmak, önce 7’üstelik ahzetmek. Takımda küçüklerimiz bizi eş alıyor, kendileri de seçme ahit orada kalkışmak istiyor, inşallah onlar bile ilerler ve pir işlemler yaparlar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: