Güçsüz kurşun bu kere aracın tavanına isabet etti

Yorgun mermi bu misil aracın tavanına intişar etti

TRABZON – Karadeniz Bölgesi’nde güçsüz mermi vakalarının arkası kesilmiyor. Akıbet yerine nereden atıldığı belirleme edilemeyen yorgun mermi Trabzon’da bire bir aracın tavanına huruç ederek hasara sebep oldu.

Karadeniz Bölgesi’nde son yıllarda tamam uyarılara karşın artma gösteren havaya elem etme geleneği haddinden fazla sayıda kişinin yaralanmasına ve maddi hasara sebep oldu. Havaya açılan şiddetli sonrası nereye düşeceği mahsus olmayan ‘Apışık mermi’ vakaları dolayısıyla kimileri hayatını kaybederken, kimileri yaralandı, kimileri ise sakat kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Dernek, belgi, bayram, curcuna, maç sonrasında yahut çeri uğurlamalarında tabanca ile havaya açılan elem sonrası yaşanan mermi vakalarının failleri tıpkısı türlü yakalanamıyor yahut aydınlatılamazken, sonuç benzeri haftada Trabzon ve Giresun’da yaşanan şaşkın mermi vakaları vatandaşları gene endişelendirmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un Tonya ilçesinde yaylada fino biçen Asiye İnce sol çiğin bölgesinden giren apışık kurşun ile Giresun’un Görele ilçesinde evinin uğrunda kışlık odun hazırlayan Minnettarlık Ağaoğlu ise esbak bacağına çıkıntı eden şaşkın kurşun ile yaralandı. Akıbet olarak ise Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir vatandaşın otomobilinin tavanına güçsüz kurşun isabet etti. İsabet fail şaşkın mermiyi arkadaşının ayırt etmesi sonucu öğrenen güç durumu polis ekiplerine bildirdi. Aracın tavanında saplı halde bulunan kurşun ile ait inceleme başlatıldı.

Share: