Gürer: ” Herhangi Bir Alanda Gelen Zamlar Karşısında Işyar ve Emeklilerin Beklentilerini Karşılayacak Tıpkısı Ecir Gerçekleşmedi”

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer, “Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, temas alanda mevrut zamlar karşısında görevli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak bir sevap gerçekleşmedi” dedi.

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer, görevli ve emekliye yapılan zammı esbak TBMM Umumi Kurulu’nda değerlendirdi. Gürer, şunları söyledi:

“Memur ve emeklilerle ilgilendiren ücretlerine yapılan düzenleme bugün açıklandı amma görüntü kırıklığı yarattı. Hele düşük mütekait maaşı alanlarının beklentisi genişlik bir iki minimum ücret düzeyinde aynı zahmetli maaşı olmasıydı. Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, seçme alanda mevrut zamlar karşısında memur ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak bir sevap gerçekleşmedi.”

“EKONOMİK KRİZDEN BILDIRME ÇOKÇA O KESİMLER ETKİLENDİLER VE MAĞDURİYETLERİ BITMEME EDİYOR”

“TÜİK verileriyle yapılan düzenleme daha de yükseğe taşınarak onların mağduriyeti giderilebilirdi, o anlamda emeklilerin çarşıya, pazara, markete gidecek konumları iyileştirilebilirdi. Bu konuda düzenleme sağlanmaması onların üzüntülerini katladı zira ekonomik krizden sunu çok o kesimler etkilendiler ve mağduriyetleri devam ediyor. Düzenlemeye ihtiyaç olduğunu göstermek istedim.”

Share: