Güzün kampın adresi doğunun adsız cenneti “Barış Gölü”

Güzün kampın adresi doğunun bilinmeyen cenneti “Hazar Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla çevrilmiş yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde düz düz Barış Gölü, Türkiye’nin ciharıyek yanından mevrut kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca yaşama güzün doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile önceki sırada saha kayran, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe ehil Sulh Gölü’nün kıyıları, sonbaharın benzersiz güzelliğiyle yurdun ciharıyek yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere ev sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman özellikle başlamak amacıyla yer illerden bir nice ziyaretçinin ilişki odağı olan Plajköydeki Sulh Gölü kıyısı, sonbaharda ise doğaseverlerin yeni gözde mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile gezmen ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk kez görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından mevrut kampçıları Plajköydeki Barış Gölü kenarında ağırladıklarını tamlayan Elazığ Dinlenme Kampı Kulübü Başkanı Kamuran Aşari, “Seçme sene Elazığ’ın Plajköy kasabasında ahenktar tıpkısı şekilde bu kök aktivitelerle Barış Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Başka şehirlerden gelenlerin Elazığ’dahi hakeza bire bir düz var mıydı ve Elazığ bu kadar pir miydi kabil tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Alicenap, “Gelgel biraz soğuktu ama müstevi haddinden fazla pir ve eğlendik. Değişik illerden mevrut arkadaşlarımızla kaynaşma fırsatı bulduk. Ülkemizin rastgele yeri cennet. Buralar dahi kadir biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan yâren grubuyla birlikte katılan Medih Ziyalı Gül ise “Haddinden Fazla iyice etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çok eğlendik, umarım gene tamam. Bura haddinden fazla sunturlu kayran. Elan evvel böyle benzeri düz olduğunu duymuştum amma tek katılmak kader olmamıştı. İlk öğün bu dinlenme kampı sayesinde geldim” şeklinde konuştu.

Share: