Habermetre, “Efsanevi Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, rastgele bölüm sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem de benzeri kap mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri sosyal ağırlık projeleri ile sokak hayvanlarının hayat koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlayıcı “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği kadar hayvanlara yardım eden kuruluşlar ile iş birliğine bile giderek çokça sayıda yarar sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin ana başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında hayat dolu canlılara mama bağışları”, “pisik ve köpek evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler namına öne daha çok.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dayalı Fen Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Çıkmaz Hayvanlarıyla Makul ve Emniyetli İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç aracılığıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin mobil uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle tamam şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral aracılığıyla sunulan “Köpeklerle Akıllıca ve Emin İletişim” eğitiminde, köpeklerle sağlıklı ayrımsız bildirişim kurulması amacıyla tanışıklık anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş vasıtasıyla sağlanan pisik-köpek kulübeleri kollar marifetiyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Kat Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve tekmil canlılara olan sorumluluğu her devir ön planda markajcı Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam bir yuvada geçirmeleri için 50 noktada kapik kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik dostlar üzere #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın sevimsiz havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Elektrik, çıkmaz hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları soğuk havanın da etkisiyle araç ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Hareketlilik, hizmet bölgesinde kayran düzlük Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki dirilik dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl birlikte sürdürüyor. Proje kapsamında bilcümle iş merkezlerinin önünde akman çaça ve su kapları bulunduran ortaklık pisik, köpek ve kuşların besinsiz kalmaması amacıyla çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri arasında düzlük düz Bien, antipatik kış şartlarında sokakta yaşayan kedilerin barınma ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 skor pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları amacıyla mama kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, tahaffuz ve sahiplendirme konularına çözüm tarh etmek üzere Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin sonuç fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalman eliyle yaklaşık 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının yanında çıkmaz hayvanlarıyla ilgilendiren farkındalık eğitimlerinin verilmesinin peşi sıra gökçe plastik kap çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken gökçe kapaklar üstelik çıkmaz hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 skor mama kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sağlık taşıyor – 1 Küçük Ay

MNG Kargo, barınaklarda ateş parçası bakıma kadın hayvanlara tümce destek olabilsin diye niteleyerek yardım tahsis etmek isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, finiş adresi hayvan barınağı olan müzaheret gönderilerini cemi şubelerden indirimli namına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Küçük Ay

Koçtaş, soğuk ve karlı kış günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak ameliye kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız amacıyla dayanabilen kulübeler ayırmak isteyenler aradıkları tekmil detaylara Koçtaş Dinamik Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Küçük Ay

iyzico, Sevgiler Günü’nde ihsan namına alınan fakat elan bilahare bakılamayarak sokağa infirak edilen evcil hayvanlarla ilgili aynı kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları için atsın diye Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton mama bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Kedi Haset’hangi özel armağan kampanyası – 14 Şubat

n11.com, 17 Gücük Ay Acun Pisik Haset’hangi özel patili dostları bahtiyar edecek benzeri bağış kampanyası düzenliyor. 17 Küçük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve beden alışveriş fail bütün kullanıcılar, patili dostlar üzere tenzilatlı fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Dulda Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların evire çevire soğuduğu bu günlerde birlik pisik, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Şubat 2022 tarihleri beyninde 40’a varan indirim kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Gücük Ay Kediler Haset kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kadar şişman iller doğmak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız için abla desteği de sağlıyor.

Tetra Şerif ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği sokak hayvanları üzere el ele verdi – 15 Küçük Ay

Dünyanın lider gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Necip, sürdürülebilir tıpkı dünya amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Tetra Temiz meşrubat kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına melce olacak. Rastgele kalem hava şartına dayanacak şekilde imal edilen kedi ve kapik evleri önceki etapta Giresun, Muş ve İstanbul’üstelik onlarca sokak hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı aynı yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Şubat

Patili dostlarımızın yaşam koşullarını ıslah etmek için çalışmalarına devam fail Nestlé Purina PetCare, domestik hayvan bilimi amacıyla teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarışma ile hayvan dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilecek etkinliğin serencam başvuru tarihi 18 Gücük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Haset’nde HAYTAP’a anlamlı destek – 17 Şubat

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Acun Pisik Günü üzere Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile el ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak amacıyla mecmu 50 bin günce öğüne balya gelen 2 ton mama bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Şubat

17 Küçük Ay Dünya Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere iri iller atılmak için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız amacıyla mama desteği dahi sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve çandır hayatı amacıyla doğaya araç bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, metin coğrafyada hayatiyet arızalarını gidermede balaban ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede enerjik olan kar yağışı zımnında kayıt bulmakta gravite işlek çandır hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi bile ihmal etmiyor. Faaliyet arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üstüne sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle ölçülü projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’üstelik mevcut üç hayvan barınağına bindi sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere lazım sağlık cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce çıkmaz hayvanının hayat şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin faaliyet dağıtım hizmetini sağlayan OEDAŞ, sokak hayvanlarına yönelik projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Fert Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının abla ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset nedeniyle düşündürücü ayrımsız çalışmaya elan imza atarak, depolarında bulunan hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Sokak Hayvanları Haset’ne Hususi Abla Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve yekpare canlılara olan sorumluluğu seçme ahit civar planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına yüklenmek için geçen sene hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’ne özel Ahbap Derneği yoluyla çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Ihsan Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza kocaman bir bindi seçmek amacıyla HAYTAP ile ayrımsız araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları bergüzar puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Dünya Çıkmaz Hayvanları Siper Günü” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve Nisan kocaoğlan (Nisan 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, bergüzar puanlardan toplanan çaça yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra mama yardımını üstelik ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg mama bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye çalışan dostlara ulaştırılmak amacıyla Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo mama bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı sosyal tartı projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak seçme ahzüita üzere hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına destek amacıyla HAYTAP ile heybetli ayrımsız teşrikimesai gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin pratikte biriktirdiği armağan puanları çaça yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si kadar ilişik çaça yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvan bilimi amacıyla topladıkları çaça ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hareket birliğiyle plastik atıklar musahabe eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Sosyete Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, artist Hazar Karayazgan küratörlüğünde çevre ve hayvan haklarına dikkati dercetmek üzere atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Çocuklar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini etkilemek üzere KidZania’da önceki demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Eğitimci/ Edip Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli benzeri görüşme gerçekleştirdi.

Belde Haftası’nda OEDAŞ projesi şişman demet gördü – 7 Haziran

Türkiye Yer Haftası çerçevesinde Eskişehir’dahi planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Fert Dostu’ projesiyle bağ topladı. OEDAŞ; Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Belde Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’bile gerçekleşen ve başarısız atılmış temasının ele alındığı etkinlikte düzlük düzlük OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atık ağaç direklerini çıkmaz hayvanları için yuvaya dönüştürdüğü Birey Dostlar projesi karşı hikmet verirken, çocuklara dahi kırtasiye seti dürü etti.

‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Abla Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Rüya Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu adlı isimlerin yerli hayvanlarının nesnel karşısına geçtiği ‘OPPO’yla De Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram abla bağışlandı.

Vaillant “Aşağı Akbabaları Dulda Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Huy Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Siktirici Akbabaları Himaye Projesi’nde yılın evvel çeyreğinde esirgeme ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Etap, Sokak Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil önceki uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına sadece adım atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Keyif ve iyiliği akıllı telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps yoluyla hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde çıkmaz hayvanlarına 16.8 milyar etap bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddesel desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan aşkın abla ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Birey Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Ruh Dağıtım SERPMEK (OEDAŞ), ‘Duygusal Yâran’ isimli içtimai sorumluluk projesi kapsamında 3 binin üzerinde çıkmaz hayvanının, aralarında ur ve göz rahatsızlıkları gibi ameliyatlarının bile olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den aşkın da kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Yenmiş Yalçın, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere rastgele sene hayatiyet gösterdikleri ayrımsız ilde daha otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Eş Bire Bir Hayat Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Antrenör Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin arızi bakımevlerinde artan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Çalıştırıcı Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bir festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akla yatkın iletişim ve üst dilinden, sorumlu efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde birçok ayrımlı konuda eğitimler, söyleşiler ve kollar üzere ahenktar atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları amacıyla görüntü algı – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri çıkmaz hayvanları yararına Çesal Derneği’hangi bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Hayalet Eden Karınca Derneği”, topluluk ve planet üzere çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal toplumsal kalın vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Tayf Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile sosyete ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek için projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine destek vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran topluluk, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde fırsat eşitliğine bindi verirken, cümbüş gösterdiği illerde gönüllülerle alay malay oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Temas Madde Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Seçkin Özdek Yanımda üzerinden kullanılmamış bir içtimai kampanya başlattı. Seçme Şey Yanımda’da pet shop kategorisinde yapılan her alışveriş sonrasında Bu Abla Benden makineleri sokak hayvanları üzere tıpkı kap çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla tıpkısı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, tıpkı yandan birlikte sokak hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Manalı Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO iş birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Günü’nde sokakta kıvrak dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı sohbet serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’birlikte hayvan hakları üzerine lazım yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla tanıdık hayvan hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Para Ara serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde gelen atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının dirim koşullarını ıslah etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile yadırgatıcı tıpkı kampanya başlatan Cheetos, kısaca 500 hayvanın sürekli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan tahminî 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden afiyet hareketi – 22 Ilkgüz

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği içtimai baskı projeleriyle toplumda kâr yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu posta üstelik Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sağlık hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında çocuk, tendürüst ve kadından, keyif, mekân ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil topluluk kuruluşlarıyla aksiyon birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel proje – 28 Ilkgüz

Seçme sene 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’hangi hususi namına Türkiye’nin dört bir beraberinde kâin mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı eden Gratis, bu sene de patili dostlar için bire bir proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz namına dağıtacağı çaça paketlerine ilişik namına çıktı çıkmaz hayvanına ulaşılması için reis mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü’nde hem mağazalarda hem dahi Martı aracılığı ile 2’şer titrem görünmek için toplamda 4 titrem ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon deri çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları amacıyla hayata geçirdiği mama cem projesinde bu sene “Patiye El Ver” diye niteleyerek 1 milyon anif balya mevrut 150 titrem çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının dahi desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 ton azık bağışladı – 1 Teşrinievvel

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 sene geçmiş başlattığı “Kalan Tazeler Banal Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem gıda yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, ayrımsız paket mamayı evdeki duygusal dostları üzere alırken, aynı paketi birlikte sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine büyüklüğünde makbul olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında evcil hayvan mama ve aksesuarlarını yüzdelik 40 tenzilatlı kendisine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için rüya oluyor.

Herhangi Bir Pati Taksi yolculuğu bire bir ten mamaya dönüşüyor – 1 Teşrinievvel

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Esirgeme Haset kapsamında aplikasyon içerisinde yer alan “Pati Taksi” özelliğini kullanarak evcil hayvanıyla seyahat yapanlar hesabına mama desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “domestik hayvanım var” seçeneği üzerinden namına arz yakın ve uygun göçüm sürücüsü ile eşleşerek yerel hayvanları ile birlikte seyahat edebiliyor ve rastgele seyahat 1 deri mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Kimsesiz Hayvanlara Bindi – 2 Ilk Teşrin

Var olduğu seçkin alanda sürdürülebilir benzeri yaşamı ana kayran Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın mecmu canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanlarını Koruma Haset kapsamında birlikte bikes hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf yaşam sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Dost Hareketi projesinde çaça desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında birlikte çıkmaz hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Ekim

Enza Home, yerel efsanevi tırmalamalarına karşı dayanıklı, cılız silinebilir kumaş yapısına ehil Petra Takviye Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan cümle amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Siper Günü’nde kulübe ve mama bağışı – 3 Ekim

4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Koruma Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin lider e-tecim platformu Hepsiburada, tüm toplumsal bastırık projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO) ile alay malay sokak hayvanları amacıyla çaça bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Herhangi Bir sene 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Dulda Günü çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili yâran üzere mama desteği sağlayan Getir, bu yıl “Patiye Umum Ver” diye niteleyerek 1 milyon kap abla topluyor. Getir çalışanları bile proje kapsamında Köktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı müzakere ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, karışık hayatın korunması için “Zaman Var, Ferda Namevcut Olmasın” diyor – 4 Ekim

Yaban hayatın saf dirim alanı hangi eyvah ki dönem geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Bugün Var, Ferda Yok Olmasın” diye niteleyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki saf yaşamı terviç projesine ve bölgede dinamik vaşak, bozayı ve kurt kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Efsanevi Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü düşündürücü bir bağışla kutladı. Hayat dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, ilkin Yedikule Efsanevi Barınağı almak için Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te evcil efsanevi sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Ilk Teşrin

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgi çekiyor. Emlakjet sonuç kendisine evcil hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, emanet dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, gönül dostlarının afiyet işlemlerini asude hesabına getirebilmek için yılda 2 nöbet eksik aktarılma cevaz kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Dallar Yağız’nın Kedi Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Dulda Günü’nde üstelik bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Umut Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda bire bir araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın kedi evine dönüşen eser kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları üzere hayal ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu fena hâlde etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama ulaşmak adına 100 sayı pisik evi ve abla kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Ilk Teşrin

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği iş birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine korumak üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda de iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Acun Hayvanları Dulda Günü’hangi özel namına Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza da abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu basit tıpkı lügat oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav kedi evleriyle birlikte hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki duygusal dostlar amacıyla pisik evlerine dönüştüren işaret, bu özel projeyle artık patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Himaye Haset kapsamında özel benzeri toplumsal bindi projesine elan imza attı. Merih Azık yoluyla organize edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri ortada Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı gelişigüzel Whiskas ve Pedigree çaça, Köktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza bağış adına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ilk Teşrin

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına uygun yepyeni aynı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel afiyet sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe en faziletli yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, bire bir zamanda Engelli ve Eksikli Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 sene boyunca domestik hayvanı üzere ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Haset’hangi özel namına 250 TL tenzilat kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvanat üzere bağışa dönüşecek – 4 Teşrinievvel

Müşterilerinin Rağbet Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanlar için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılan Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına dahi katkı verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Dulda Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ekim

OEDAŞ ‘Can Dostlar’ külfet projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Haset nedeniyle manalı bire bir çalışmaya elan imza atarak, devlet müdürlüklerini ülfet eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev alan çalışanlarına ödül ettiği birer paket abla ile sokak hayvanlarının beslenmesi üzerine farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar eliyle Hayvanları Siper Günü hakkında vukuf bile verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 titrem yemek – 10 Teşrinievvel

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne kadar 200 ton yemeği dirilik dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Çaça Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında bu sene dahi #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları beslemek ve farkındalığı çoğaltmak üzere 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile esasen çığ üzere büyüyen bir selamet hareketine dönüştü. Toplumsal medyada gerçekleşen en tınlamalı toplumsal etki projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 ton, toplamda ise 124 titrem çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Uray ve Yetişek kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde izlem ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada en efdal tarama kapsamına sahip olan Habermetre, hareket ortakları amacıyla hazırladığı manuel çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabilinden hususi analizlerin yanında, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Seks Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Tahavvül” üzere mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: