Hacılar’da bin 111 Fidan Toprakla Buluştu

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ çerçevesinde ‘Geleceğe Nefes’ fidan ongun etkinliği, Hacılar İlçe uyanık Komutanlığı bahçesinde bin 111 direk toprakla buluştu.

Etkinliğe Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Hacılar Şehremini Av. Bilal Özdoğan, kaza protokolü ve Kalıcı Ayşe Simitçioğlu Küçük Asya Lisesi hoca ve öğrencileri katıldı. Etkinlikte yer içerisine öğrencilerle alay malay ongun çalı tören düzeni elan sonra hatırat fotoğrafı çektirdi. Hacılar Belediye Reisi Av. Bilal Özdoğan; “Geçtiğimiz yıllarda binlerce ağacı toprakla buluşturduk. Bu yılda bin 111 fidanın dikimini yaptık. İnşallah henüz yeşil bir Hacılar daha yeşil bir Kayseri ve Türkiye’miz amacıyla bizlerde domestik yönetimler kendisine desteğimizi sürdürüyoruz. Zaman öğrencilerimizle alay malay Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yeşilin ne büyüklüğünde kebir olduğunu öğrencilerimize bile bire bir sefer daha ilam imkanı bulduk, bizler Hacılarımıza güzellikler katmaya devam edeceğiz” dedi.

Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu birlikte; “Hacıların elan yeşil olması amacıyla elimizden geleni yapacağız” diyerek, “11 Kasım artık ağaç inşa etmek amacıyla anadan görme hale geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hacılarımız manasız hazırdaki yeşil doğasını yapılan çalışmalarla daha de artıracak” dedi. – KAYSERİ

Share: