Hacizli uzlaştırıcı bağlanan nüfus delilik getirdi! Aracını ateşe verip bıçakla polislere saldırınca vuruldu

Dudullu’da Temiz Fazıl Bulvarı’nda meydana mevrut olayda, polis güçleri ekipleri mahcuz olan bir uzlaştırıcı durdurarak bağlamak istedi. Komütatör sürücü ise “Ben bu devlete kazanç ödüyorum, arabamı bağlayamazsınız” diye niteleyerek polis ekiplerine direndi ve peşi sıra otomobilini ateşe verdi.

POLİSE BIÇAKLA SALDIRINCA VURULDU

İhbar üstüne fenomen adına mevrut itfaiye aracı ekipleri yangını sönümlemek isteyince cinnet getiren kişi, itfaiye aracı, polis güçleri ve vatandaşlara bıçakla saldırıp müdahale etmek istedi. Bunun konusunda harekete güzeşte polis güçleri ekipleri eli bıçaklı şahsı atıl arkaç getirdi. Polis Güçleri ekipleri bölgede asayiş önlemleri alırken, fenomen namına cankurtaran ekibi irsal edildi. Yanık eşhas cankurtaran ile hastaneye kaldırıldı. Yaşanan kargaşada makine sürücüsü hayatını kaybederken 3 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

4 POLİSİN ARASINA SALDIRDI

Olayla ilişkin mütekellim vatandaşlardan Delicesine Acım, “Burada ölen güç aracını yaktı. Sonradan polisler engelleme etmeye kalktı. İtfaiyeler falanca geldi. İtfaiyecilere bıçak çekti. O tam milletin yaralanmaması için polis havaya dağ etti. Ondan sonraları kardeşini yere yatırdılar. Orada bıçağı çekti. 4 parça polisin arasına saldırdı. Polisleri vuruyordu. Polisleri vurmaya kalkınca üstelik polisler müdahale etti. Tembel ayla getirdiler. Ama polislerin tek şekilde kabahati yoktu. Çünkü polisler ona arkalama etmeye çalıştı. Cuşiş tüpü tarzında patlamalar oldu. Ama polise bıçakla saldırdı. Halka saldırdı, itfaiyecilere saldırdı. en üst polis havaya yara etti. Dur, yakma dedi. Polislerin üzerine tehacüm yapınca polis işsiz hale getirdi. 3 pasaj çorlu var. Ara Bulucu yakarken diyordu; ‘Ego bu aracın vergisini ödüyorum. Devlete ego bu parayı veriyorum’ falanca engelleme yapıyordu. Ondan sonraları arbede daha çok filhakika.” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuyla ilgilendiren İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bugün saat 17.00 sıralarında Ümraniye ilçemizde yapılan trafik uygulamasında kararsızlık üzerinde durdurulan bire bir aracın mahcuz yakalama kararı mucibince trafikten men işlemi başlatılmıştır. Araçta mevcut Y.G. ve A.G. isimli eşhas, işyar polislerimize işlem yapılmasına tutmak için mukavemet göstererek uzlaştırıcı yanıcı yön ile ateşe vermişlerdir. Yangını itfa etmek üzere çağrılan itfaiye aracı ekibi ve görevli polislerimize taş ve bıçak ile hücumcu kişiler geçmiş sözle uyarılmış, yapılan uyarılara mukavemetle karşılık vermeleri üzerine işyar polislerimizce havaya uyarı ateşi açılmıştır. Yapılan tüm uyarılara rağmen bıçak ile saldırmaya devam eden Y.G adlı şahıs vurularak atıl ayla getirilmiş, irsal edildiği hastanede yapılan müdahalelere rağmen maatteessüf kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Olay esnasında seken mermilerden 3 vatandaşımız dirimlik hınç yer etmeyecek şekilde yaralanmış olup, hastanede tedavileri bitmeme etmektedir. Konuyla ilişkin soruşturma başlatılmıştır” denildi.Share: