Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e tepki

Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in mortocu hatip okulları ve mensuplarına yönelik sözlerine aksülamel gösterdi.

Derneğin Hakkari Idarehane Başkanı Adil Çipo, gazetecilere, mortocu hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, istinkâf etmek ve müsamaha ikliminin oluşmasına makro katkılar sunduğunu belirten Çipo, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa gönderme etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynen iadeli ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından muhit kendisini kınıyoruz. Bugün bu okullarda okuyan kısaca 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve çıkışlı olanları dikkate aldığımızda 10 milyona andıran tıpkı kitleyi tuhaf iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ülfet uğrunda hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Çipo ve beraberindekiler, açıklamanın peşi sıra Gülşen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Bahir Feneri Derneği Afet ve Düzlük Ameliyat Müdürü Fatih Yıldız, İHH Hakkari Yazıhane Başkanı Orhan Ana, Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Esenlik Sen Yazıhane Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve El Birliği (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Ongun ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: