Hal masasında 70 bin sevgili çözüme kavuştu

Trabzon’da Ortahisar Belediyesinin 2015 yılında hayata geçirdiği ve vatandaşlara belediyeyle ilişik işlemlerinde şişman emeksiz sağlayan Hal Masası 2022 yılında 70 bin 27 nüsha başvuruyu işleme aldı.

Vatandaşların; çatı arama, mamure ve kentçilik, polis, park yeri ve bahçeler, bilim işleri, muhtarlıklar ve katışıksızlık işleri müdürlüklerinin görev alanlarıyla ilişkin arzu ve şikayetleri evvel etapta Hal Masası’ndaki vahit müdürlüklerinin faaliyetlerinde ehlihibre personel tarafından değerlendirilerek ilgili müdürlüğe aktarılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Reisi Ahmet Metanetli Taze, Hal Masası’nda vatandaşların belediyenin görev alanına giren rastgele konuyla ilişkin şikayet ve taleplerinin yetkili personel vasıtasıyla değerlendirilerek çözülmesi amacıyla ilgili ünite müdürlüğüne aktarıldığını dile getirdi. Başkan Canlı, Hal Masası’na kurulduğu 2015 tarihinden itibaren bugüne büyüklüğünde 420 bin skor müracaat yapıldığını anlatım etti. Zihayat “Hal Masası’nda bu güne kadar vatandaşların birçok talebine cevap verdik ve bunlara çözüm ürettik. Vatandaşların değme kalem talebi tıpkısı anda online olarak ilişkin müdürlüğün sistemine düşüyor. İlgili müdürlüklere ulaştırılan başvurular ivedilikle çözüme kavuşturuluyor. Vatandaşlarımız seçkin konuda Hal Masası’na başvuru yapabiliyor. Yapılan herhangi bir başvuruyu ait birimlerimiz titizce değerlendirerek karşılık veriyor ve takip ediyor” dedi.

Vatandaşlar bina istimal sureti, bina ruhsatı vb. belgeleri Hal Masası’ndan temin edebiliyor. Farklı yandan vatandaşlar yurt beyan formu ve gayrimenkul bildirme değeri kadar belgeleri bile buradan realizasyon ederek doldurabiliyor. Arazilerin bayındırlık durumuyla ilgilendiren bilgiler üstelik buradan öğrenilebiliyor. Vatandaşlar, Hal Masası’nın 444 65 89 numaralı telefonunu arayarak istedikleri konularda başvuru yapabiliyor veya bilgelik realizasyon edebiliyor. – TRABZON

Share: