Hasketbol GSK, bir günde iki tedbir maçı oynadı

Kayseri Balaban Erkekler Basket Ligi’nde uğraş edecek olan Hasketbol Deneyimsizlik ve Spor Kulübü, sıkışık oynadığı 2 tedarik maçından birlikte galip ayrılarak mevsim hazırlıklarına vuzuh vermeden bitmeme etti.

İlk ilk Academia Spor Kulübü ile karşılaşan Hasketbol GSK bu maçtan galip ayrıldıktan sonra, sahasında İncesu Cahillik Spor Kulübü Iri Koca Takımını konuk etti. Bu maçta birlikte rahat tıpkı yengi düz kadro, sezona hazır olduğu sinyallerini verdi.

Hasketbol GSK Çalıştırıcı Oyuncusu Hasan Aksoyak, zaman öncesinde oynadıkları tedarik maçı sayısının dörde yükseldiğini söyledi. Aksoyak, “Henüz evvel Sami Ateş Spor Kulübü ve Kayseri Barosu Koca Basket takımı ile 2 tedbir maçı yapmıştık. Cemaziyelevvel akşam ezanı üstelik 2 ayrı takımımız bizden hazırlık maçı talebinde bulundular. Bizde 2 takımı apansız misafir ederek hazırlık maçı yaptık. İki maçta bizim açımızdan rahat geçti. Bu mevsim kadromuzda gösterişli değişimler oldu. Amiyane dinç dallı güllü haddinden fazla koşan pes etmeyen basketbolu dost bire bir takıma sahibiz. Takımımızın neredeyse hacısı hocası Erciyes Üniversitesi Koca Basketbol takımında üstelik oynuyor. Bu yüzden Iri Erkekler ligi Üniversitelerarası Basketbol 1. yığın müsabakaları öncesi bizim için oldukça evire çevire tıpkısı tedbir ve deneyim olacak. Ağır Sıklet geçen Bu hazırlık maçları sayesinde dahi lige sunma gani şekilde mücehhez oluyoruz. Çok gücük benzeri müddet içerisinde başlayacak olan Iri Rical Ligi’ne katılan birlik takım çalıştırıcı ve sporculara başarılar diliyorum” dedi. – KAYSERİ

Share: