Hatay Büyükşehir Belediyespor, Tokat Uray Plevne maçıyla çıkışa tevdi etmek istiyor

Uçan Top AXA Sigorta Efeler Ligi’nde akıbet 4 maçını kaybeden Manas Erke Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Tokat Uray Plevne ile yapacağı karşılaşmayı kazanarak çıkışa artırmak istiyor.

Ligin önceki yarısını 5 galibiyetle 10. tam mütemmim Manas Erke Hatay Büyükşehir Belediyespor, sezonun ikinci yarısında çıktığı 4 maçta birlikte galibiyet alamadı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor, TÜRŞAD’a 3-1, Spor Popo, Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor’a 3-0 yenilerek ligin ikinci yarısına keder bire bir saksı yaptı.

Ligde oynadığı 17 maçta 5 galibiyet ve 12 bozgun sonucunda 16 puanla 10. sırada vadi kayran Hatay ekibi, 18. haftada 5 Gücük Ay Pazar haset deplasmanda karşılaşacağı Tokat Şehremaneti Plevne’yi yenerek art sıralara tırmanmayı hedefliyor.

Başantrenör Ahmet Güdücü, AA muhabirine, Efeler Ligi’nin ezgi zevki ve kalitesi açısından dünyada dar liglerden biri olduğunu söyledi.

Ligde kalıcı kalkışmak yerine ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Güdücü, sezonun önce yarısını 14 mızıka ortada 10. tam tamamladıklarını hatırlattı.

Sezonun önce yarısında ligi tanıdıklarını dile getiren Güdücü, ikinci yarıya ise istedikleri kabilinden başlayamadıklarını aktardı.

Sürücü, ligdeki takımların hepsinin çok birinci sınıf olduğunu ve zir sıralara düşmemek için çokça yoğun yatırımlar yaptıklarını anlatım etti.

“Seçkin maçı eksiltmek amacıyla sahaya çıkıyoruz”

Takımı pekitmek amacıyla imkanlar ölçüsünde nakil yapmaya çalıştıklarını tamlayan Çoban, şöyle konuştu:

“Kadromuzda revizyonlar yapıyoruz. Bu bağlamda Makedonya Milli Takımı pasörü Gjorgi Gjorgiev’i aldık. Sabık hafta de kadromuzu pasör çaprazıyla güçlendirdik. Polonya’dan Krystian Walczak’ı getirdik. Takımı ligde sancımak ve bulunduğumuz yerden biraz elan yukarılarda meydan almak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hafta Tokat’a gidiyoruz. Rastgele hangi büyüklüğünde ligin sonuncusu, düşecekmiş üzere görünse dahi bu ligde çok tecrübeli aynı grup. Haddinden Fazla tafsilatlı yıllardır Efeler Ligi’nde oynuyorlar ve aynı voleybol kültürü var. Banko hafife alınmayacak bir takım. Çalışmalarımızı kilolu bire bir şekilde sürdürüyoruz. Tokat’tan galibiyetle ayrılıp hem bu bozgun serisine sonuç çevirmek hem de ligde biraz elan yukarılara tırmanıp yerimizi takviye etmek istiyoruz. Temas maçı kaldırmak için sahaya çıkıyoruz. Voleybolun beraberliği bulunmayan, yengi ve mağlubiyeti var. Tokat maçını bürümek amacıyla ve bu murat doğrultusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Sürücü, taraftarların tribünlerdeki yerlerini almalarını ve takımlarını daha fazla desteklemelerini istedi.

Furkan Ziyalı: “Bundan sonraki maçlar bizim amacıyla çok kritik”

Takımın ılımlı oyuncusu Furkan Münevver ise ligde istedikleri yerde olmadıklarını ve dal sıralara tırmanmak için çalıştıklarını belirtti.

Takımdan ayrılan oyuncular ve yaşanan sakatlıklar zımnında güçlerinin az buçuk düştüğünün altını çizen Furkan, “Ligin geçmiş yarısında 5 ciddi yengi aldık. Sakatlıklar ve takımdan ayrılan oyuncularımız oldu. Bu boyut düpedüz bizim gücümüzü az buçuk düşürdü. Aksiliklerle boğuşuyoruz. Şu an bakir bir havaya girmiş bulunmaktayız. Güzel şeyler başarmak istiyoruz. Ligin ikinci yarısına istediğimiz üzere başlayamadık. İyi savaştığımız ve savaşamadığımız maçlar oldu. Bundan ahir karşılaşmalar, bizim yerimizi belirleyecek ve üstlere tırmanmamızı sağlayacak kritik maçlar.” ifadelerini kullandı.

Furkan, bu hafta deplasmanda oynayacakları Tokat Belediye Plevne maçını kazanarak çıkış belgesi anlamak istediklerini söyledi.

Bir başka ölçülü aktör Turgut Lelik da ligin ikinci yarısındaki acı gidişata serencam atfetmek istediklerini dile getirdi.

Tokat Şehremaneti Plevne ile yapacakları karşılaşmayı huruç maçı adına gördüklerinin altını çizen Turgut, şunları kaydetti:

“Bilcümle hazırlıklarımızı Tokat maçını iletilmek amacıyla yapıyoruz. Hocalarımız, aktör grubu yerine bu maça odaklanmış durumdayız. Esasta Tokat zayıf üzere görünen ama çokça tüvana gençlerden oluşan aynı mızıka. Bence gösterişsiz bir karşılaşma olamaz. Pik çokça gani hazırlanıyoruz. Bu hafta kesinlikle yengi alacağımızı düşünüyorum. Umarım hakeza olur ve çıktı yengi serisi yakalarız. İlk hedefimiz ligde mihman kalkışmak, ikincisi ise ilk 8’üstelik düğümlemek.”

Share: