Hava Bilgisi, Maşrık Karadeniz’de Yaşanacak Sıkıntı ve Sele Karşı Uyardı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, cuma namazı günü Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de boğanak yağmur beklendiği duyurdu. Hava Bilgisi, yurttaşları; yeğin, taşma, yıldırım, göçü, yağış anında akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara alın uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cuma haset Maşrık Karadeniz bölgesinde çığlık yağmur beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına göre Giresun ve Trabzon’da akva, Rize ile Artvin’in şimal ilçelerinde haddinden fazla akva ve ızdırap bora yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; baskın, feyezan, yıldırım, göçü, yağış çabucak akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara cebin uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; 23.09.2022 Cuma geçmiş saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde çok sağlam ve dağ (51-100 kg/m2) boğanak ve asuman gürültülü sağanak yağmur beklendiğinden hâkim, taşma, saika, kayşa, yağmur simultane kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.”

Share: