Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nden İstanbul karışma bir nice yer amacıyla sağanak yağmur uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’birlikte günlerdir muhtemel yağmurun benzeri türlü gelmemesi, vatandaşların çekicilik durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla paylaşılan 5 günce hava durum raporu balaban bandaj gördü. Raporda, ilkin İstanbul tutmak için birçok ülke amacıyla sağanak yağmur uyarısında bulunuldu.

ALBENI SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK NAMEVCUT

Meteoroloji’den yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, çekicilik sıcaklığında cesim ayrımsız değişik beklenmiyor. Albeni sıcaklığı alelumum zaman normalleri civarında, gün doğusu bölgelerde yer vadi zaman normalleri üstünde seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilişkin detayları birlikte açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu şeb önce saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve maşrık, Sakarya’nın cenup, Ankara’nın kuzey ve mağrip, Çankırı’nın batı ilçelerinde yerli kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu dahi iptila ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde sağanak yağış, veriş gününden itibaren faal olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’de aktif olacağı çevrim ise pazartesi olarak kaydedildi. Vatandaşların dominant ve akarsu baskınlarına karşı dahi titiz olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük albeni adisyon raporu:Share: