İçişleri Bakanı Aristokrat, Silivri’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amerikalı Senatosunun serencam üç yıldır PYD ve PKK’ya 2 bilyon dolar yardımı onayladığını ve verdiğini belirterek “Yöntemince ayrımsız terör örgütüne müzaheret yapıyor. Bizim tıpkı yıldırı örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Ortaköy Camisi’nde gün ortası namazını kıldıktan bilahare cami önündeki yıldızlı konuşan Soylu, Güllabi Yaka Güvenlik Akademisinin çalışmalarına değinerek bu akademinin dün akşam ezanı 3 bin 700 çıkışlı verdiğini hatırlattı.

Terör örgütünün evveli Karadeniz’e yıldırıcı aktardığını ve teferruatlı yıllar boyunca orada hakimiyet kurduğunu anlatan Aristokrat, “Esas amaçları kararsızlık tesis etmek. ‘Bu dağlarda biz varız. İstediğimiz antlaşma geliriz. Sizi karmakarışık ederiz.’ demek. Demin Karadeniz tertemiz.” dedi.

Türkiye’nin teferruatlı yıllardır terörle mücadeleyi sürdürdüğünü rapor fail Aristokrat, “Hangi kaldı? Onların Botan, bizim Şırnak, Hakkari, Siirt’in tıpkısı bölümü dediğimiz alanda 50 civarında yıldırıcı var. Toplanmış Türkiye’ye da 124 yıldırıcı var. Pabuç numaralarına kadar bildiğimizi bilmenizi isteriz.” diye konuştu.

Suriye’nin kuzeyi terörden temizlenmemiş olsaydı Hatay’bile bugün teröristlerin olacağını dile getiren Icra Vekili Soylu, ” Gaziantep, Kilis’in karşısında bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydık bire bir şekilde teröristi oraya aktarmış olacaklardı. Önde cepheyi kurunca, arkaları dahi temizleyince akıntı kabiliyetlerini berenarı daralttık.” değerlendirmesinde bulundu.

Jandarmanın yüzdelik 90’ının, Kıran Güvenliğin yüzdelik 100’ünün aç olduğunu nâkil Icra Vekili Soylu, defans sanayisinin kapasitesinin de yüzdelik 20’den yüzde 80’e yükseldiğini aktardı.

“Yöntemince benzeri terör örgütüne yardım yapıyor”

Bakan Aristokrat, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zeytindalı Harekatı yapılacak. Yıldırı örgütü orada ne yarmak istiyor? Yıldız Irak’tan, yani Hakurk bölgesi dediğimiz Türkiye haritasının en gaga bölgesinden Afrin’e büyüklüğünde, Hatay’de denize büyüklüğünde tıpkı terör hattı dayamak istiyorlar. Bunu kim destekliyor? Amerika. Alttan bunu ki tahkim etmeye çalışıyor? Avrupa. Amerika, ben atıyor muyum? Yararlı. Atmadığımın delili ne? Tıpkısı derinti haberlerini okuyoruz, mühimmatlarını yakalıyoruz, adamları gidiyor orada eğitim bilimi veriyor. Bize karşı zahir başkaldırı edeceklerinin eğitimini veriyor. Anne apayrı bir özdek daha var. Sonuç 3 yıldır Amerikalı Senatosu 2 bilyon dolar PYD ve PKK’ya yardımı onayladı ve verdi. Yöntemince aynı yıldırı örgütüne yardım yapıyor. Bizim bire bir terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, dünya ile ilişkimizi keserler. Özlük havalimanlarımızdan tayyare kaldırmazlar. Vatandaşlarımızı seçkin tarafta kısıntıya uğratırlar. bir tane dış satım yapmazlar, uluslararası alandan bir tane emniyet almamızı engellerler amma kendileri terörü destekleyebilirler.”

İçişleri Bakanı Soylu, şunları kaydetti.

“PKK’yı içeride bitirsen birlikte dışarıda bulunmasını bitmeme ettiriyorsa gitmek kim oradan tehdidini bitmeme ettirecek. Aynen FETÖ kabil. FETÖ’yü içeride tasfiye ettik. Amma daraç dışında Almanya’birlikte besleniyor mu? Besleniyor. FETÖ’nün elebaşı nerede? Amerika’birlikte. Besleniyor mu? Besleniyor. Avrupa’nın bir nice ülkesinde besleniyor mu? Besleniyor. Eğer siz orada buna engelleme etmezseniz, burada sıkıştırmazsanız, PKK’yı orada sıkıştırmazsanız, ferda başka dönme, dönem peki benzeri zafiyete düşersiniz. Tezce seçme birisi Avrupa ve Amerika’nın tarafından bu arada buraya çörekleniverirler. Bilahare yaptığınız bilcümle işi, bütün mücadeleyi haddinden fazla kısa azıcık içinde giderilmiş ederler.”

“Hakimiyet bizdedir, onlar fareler üzere ancak mağaralarda saklanıyorlar”

İçişleri Bakanı Aristokrat, şark ve güneydoğuda insanların artık şeb yarılarına kadar hariç çıkabildiğini, festivaller yapabildiğini, bölgede üniversitelerin açıldığını anlatarak Türkiye’nin doğusu ile batısının ayrımsız noktaya geldiğini ifade etti.

Böylece terörün altyapısını oluşturan, gençleri sömürmeye çalışan sömürme alanının kesildiğini belirten Aristokrat, “Terör örgütüne yılda 5 bin 554 hayat katılıyordu. Bu yıl bakımından şu temel kadar 31 kişi. Bu, ağız ağıza ‘yok’ demektir.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’de “yıldırı örgütünün Kandil’i” olarak nitelendirilen Kato Dağı’nı çökerttiklerini ve oraya temel bölgeleri kurduklarını belirterek “Bunların var olduğu temas yere hakikat bölgeleri kuruyoruz. Hakimiyet bizdedir, onlar fareler gibi ancak mağaralarda saklanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başarının arkasında akide, millet beraberliği ve bütünlüğü, profesyonellik, defans sanayisi ve istihbaratın olduğuna dikkati çeken Soylu, “Şu FETÖ belasından kurtulduktan sonraları, -onlar çünkü seçme işi istismar ediyorlardı, sulandırıyorlardı, hatalı bilgilerle devleti yanıltmaya çalışıyorlardı ve içeriden ihanet ediyorlardı- Cumhuriyet tarihimizde, Milli İstihbarat Başkanlığının, Güven İstihbaratın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Jandarmanın, Emniyetin, Deniz Boyu Güvenliğin ve devletin bilcümle unsurlarının bu büyüklüğünde bire bir arada cereyan ettiği, kuma cerrahi müdahale yaptığı, akıbet aldığı ve dayanıştığı tek bölüm olmamıştır.” değerlendirmesini yaptı.

“Tayyip Erdoğan’ın dışında bunlara konu söyleyebilecek benzeri Allah’ın kulu bulunmayan”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Türkiye’nin hem İslam’ın miğferi hem de hep Türk dünyasının ve mazlumların ümidi olduğunu anlatım etti. Dünyadaki haksızlıklara cebin çıkabilecek bambaşka bir devlet görmediğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

” Bangladeş’ten Kongo’ya kadar gitmediğimiz yer kalmadı. Nazik bir sömürü düzeninin oluştuğu bire bir acun var, bunu görüyorum. Güçlünün güçsüzü haksız tıpkısı şekilde ezdiği ve yok ettiği. Madenlerini almışlar, çalmışlar, götürmüşler öz memleketlerini zengin etmişler, milleti orada kimsesiz derviş bırakmışlar, aynı kuruşa mahkum etmişler. Aynısını bize yapacaklar. Avrupa, Şark Avrupa’yı zat kabilinden zenginleştirmiyor, torlak bırakıyor. Oradaki tendürüst nüfusu alıp getiriyor, kendinde çalıştırıyor. Tıpkısı birlikte öz insanlarını evlendiriyor, özlük nüfusunu ayakta tutmaya çalışıyor. Benzeri tezgah ve dolma kurmuşlar. Bu tezgah ve dümeni, dünyada Türkiye’nin dışında bozabilecek ayrıksı benzeri mutluluk yok. Tayyip Erdoğan’ın dışında bile bunlara konu söyleyebilecek biricik Allah’ın kulu yok.”Share: