İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yıpranmamış Bayburt Valilik binasını ziyaret etti

Çeşitli ziyaretlerde yatmak için Bayburt’a mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayburt Valiliği uğrunda kendisini özden karşılayan vatandaşlara hitap etti.

Nazır Soylu, Bayburt’ta olmaktan haysiyet duyduğunu dile getirerek, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Daha sonraları vilayet makamında Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret eden Soylu, Ilbay Epcim’den kentte gerçekleştirilen çalınmalar ve projeler için bilgi aldı.

Bayburt’un hizmetlerin bildirme güzeline müstahak olduğunu belirten Icra Vekili Aristokrat Vali Cüneyt Epcim’e hizmetlerinden dolayı tebrik kartı ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tabir fail ve bir nice yatırımın hayata geçmesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun desteğine değinen Ilbay Epcim yaptığı açıklamada;

“Sizleri Bayburt Valiliğinde ağırlamaktan değer duyuyoruz. Sizleri içtenlikle muhip Bayburtlular adına katılımınızdan bizlere desteğinizden kıran çokça teşekkürname ediyoruz. Bizlerde özellikle Cumhurbaşkanımız ve sizlere uygun olmak için burada lazım gayreti gösteriyoruz. Amme yatırımları başta olmak için değişik birçok konuyu sizlerin verdiği destekle izleme ediyoruz. Bayburt’umuzda toplumsal iktisadı durumun berenarı bereketli olduğunu değerlendiriyor, takdiri size bırakıyoruz. Kahramanlar yurdu, Erenler yurdu Ata Korkut diyarı Bayburt’umuza balkı geldiniz bakanım. ” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz sene hizmete kazandırılan Bayburt Valiliği yıpranmamış binasını konuşma edip yapı içerisinde incelemelerde bulundu.

Bayburt Dalan İlçe Isim Müdürlüğünü konuşma eden Nazır Aristokrat, Türkiye genelinde eskimemiş konsepte dönüştürülen isim müdürlükleri arasına Bayburt’u bile eklediklerini belirterek yaptığı açıklamada;

“Şehrimize kazandırılan eskimemiş valilik binamızda 8 kamu kurumu ve bunlara ilişkin birimler ile Bayburt Valiliğimiz bünyesindeki 3 şube müdürlüğü Bayburtlu vatandaşlarımıza selis bakım veriyor, yapılan binamızın şehrimize ve Bayburtlu vatandaşlarımıza filinta olmasını diliyorum” dedi.

Ilbay Cüneyt Epcim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Bayburt lokal yapı sergi ve Bayburt çinisi sunma etti. – BAYBURT

Share: