Icra Vekili Aristokrat, muhtarlar ve STK temsilcileriyle ayrımsız araya geldi

Bayburt’ta muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle tıpkı araya mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zeytindalı Harekatında garp bize engelleyim koydu. Cephane göndermediler. Ruhlarında, gönüllerinde ay-baht olan mühendislerimiz devreye girdi. Onlara ihtiyacımız kalmadı” dedi.

Bir saf ziyaretler yapmak üzere Bayburt’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yenişehir Parkı’nda muhtarlar ve STK temsilcileriyle akşam ezanı yemeğinde benzeri araya geldi.

Programda, Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Bayburt Mebus Fetani Battal ve Bayburt Valisi Cüneyt Epcim selamlama konuşması gerçekleştirdi.

İl protokolünün konuşmaların peşi sıra vatandaşlara seslenen Icra Vekili Soylu, Bayburt’ta olmaktan ekolojik ortam bahtiyarlık duyduğunu tabir ederek, korkulu ilgiden muhit herkese teşekkür etti. Gündeme ilgili açıklamalarda kâin Soylu, Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirmeye müteharrik ve etrafındaki coğrafyanın birlikte Türkiye’yi izleme ederek benzer almaya çalıştığı benzeri talih haline geldiğini belirtti.

“Yıllarca bizi eritmek üzere uğraştılar, yıllarca her makule oyunun ortamında saha aldılar”

Türkiye’nin coğrafi yapısı dolayısıyla daima tehditlerle karşı karşıya olduğunu bildiren Soylu, “Bizim etrafımızdaki coğrafya ciddi benzeri coğrafyadır, onun için daim tehditlerle karşı karşıyayız. Yanımızda İran, Irak, Suriye, Yunanistan var ama bizim genişlik makro stratejimiz medeniyetimizdir, Müslümanlığımızdır, uygarlık zenginliğimizdir. Bizim bu coğrafyada kurduğumuz muadele bağıdır. Kamu da bunu kıskanıyorlar. Geriye dönüp baktığımızda iri ayrımsız anlayışın temsilinin bu coğrafyada ortaya çıktığını gördükleri için diyorlar ki aşağıya tıpkısı yıldırı koridoru kuralım sabahtan akşama büyüklüğünde onla uğraşsınlar, içlerine tıpkısı FETÖ fitnesi sokalım bunla uğraşsınlar. DAEŞ diyelim, PKK diyelim bunla uğraşsınlar. Biraz daha şarteli fevk bağışlamak istersem, konuşu kendisine saldıralım bunla uğraşsınlar diyorlar. Yıllarca bunu başardılar, yaptılar. Senelerce bunu muktedir olmak üzere seçkin oyunu yaptılar” diye konuştu.

“Etrafımızdaki coğrafyada ayakta durabilen bire bir tek devlet var o üstelik Türkiye! Onun bile sağını solunu budayabilmek amacıyla elinden geleni yapıyorlar”

Türkiye’nin işlek, ayakta duran bire bir ülke olduğunu rapor eden Vekil Aristokrat, Türkiye’nin ayağını kaydırmak talip aut güçlerin varlığına dikkat çekerek, ” Afganistan’ı, Suriye’yi, bu arkaç biz mi getirdik. Irak’a el erki getireceğim diyenler neredeler? Irak’ı bu ağıl tığ mi getirdik, Yemen’i bu ayla tığ mi getirdik. Bana etrafımızdaki coğrafyada ayakta durabilen, emniyetli olabilen ve ülkelerin bire bir madde amacıyla müracaat ettiği tıpkısı mevki gösterebilir misiniz? Bir biricik ülke var o bile Türkiye. Onun da sağını, solunu budayabilmek amacıyla ellerinden mevrut her şeyi yapmaya çalışıyorlar ve içtenlikle yapmaya çalışıyorlar” dedi.

“Günindi bize ambargo koydu, mühimmat göndermedi, ne yapacağız derken mühendislerimiz bize yetişti”

Türkiye’nin defans sanayide şişman ayrımsız ivme kazandığının altını çizen Nazır Süleyman Soylu, Türk mühendislerinin kudretli ve pahal çalışmaları sonucunda batıya çıban tutan tıpkısı mutluluk haline geldiklerini ifade ederek, “Zeytin Dalı Harekatında bugünkü kabilinden hatırlıyorum günindi bize ambargo koydu, mühimmat göndermedi. Göndermeyince acep hangi yapacağız, hangi büyüklüğünde zamanda bu harekatı yapacak, orada olacağız diye niteleyerek içimize keder düştü. Tığ anca tıpkısı memleketin evladıyız ki onların bize göndermediği mühimmatı bizim ruhlarında, gönüllerinde ay-nasip olan mühendislerimiz tığ o radara düşmeden bize yetiştirdiler. Tığ sizin mühimmatınızı istemiyoruz dedik. Kimesne zat ayakları üzerinde duran benzeri ülkeyi istemez. Biz hoppadak PKK ile mücadele etmiyoruz, Mağrip’nın terörü destekleyen hep güçleriyle savaşım ediyoruz. Türkiye’de bunların konusunda çöktük ve Tanrı felek ederse 2023 yılında 29 Ekim’de bir tane aynı yıldırıcı bırakmayacağız. Etrafımızdaki coğrafyada bile vakit kaybetmeden PKK’yı, PYD’yi hepsini mağlup edeceğiz ve onlara bu milletin, bu memleketin gücünün pekâlâ olduğunu göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Terörü kafanızı takmayın, kafalarını ezdik ezmeye bitmeme edeceğiz. Nerede bulduysak ezeceğiz”

Sözlerine son verirken terörün bittiğine aynı kez henüz dikkat çeken Aristokrat, “Sonuç yerine şurası söyleyeyim, terörü on paralık kafanıza takmayın. Kafalarını ezdik, ezmeye bitmeme edeceğiz. Nerede bulduysak ezeceğiz ve bunu bütün beraber sağlayacağız, gerçekleştireceğiz, Cenabıhak bizi size mahcup etmesin” diye niteleyerek Bayburtlularla olmaktan mutluluk duyduğunu rapor ederek, konuşmasını sonlandırdı.

Toplu foto çekiminin arkası sıra program sona ererken Bakan Aristokrat, İl protokolüyle birlikte Arpalı beldesine hazırlanmak amacıyla Bayburt’tan huruç yaptı. – BAYBURTShare: