ICRA VEKILI SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’bile DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, aynı yegâne yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde senelerce Suriye’dahi Afrin’den sonsuz yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yeryüzü el alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim tıpkısı biricik terörist kalmadan bugün arı sili. Aynı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl tertemiz, Erzurum tertemiz ve burada bildirmek istiyorum, size inandırmak istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Tanrı felek edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız bir tane aşağılık yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hareket bitmiş değil. Tekrar söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Verimli memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız da inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde pir konuşuyor ki, o kadar pir konuşuyor. Ama hudut dışı tezkeresine hayır oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum aksiyon bana düşecek diyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, benzeri da belediye başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar hoşgörüsüz bıraktı, demin Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: