Icra Vekili Süleyman Soylu: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’da İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Dönüş programında mütekellim Soylu, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı aynı derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Yüz Yüze 100 Dönem programı çerçevesinde Ümraniye’ye mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye gelen Vekil Aristokrat’evet Belediye Başkanı İsmet Saika haremlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp kardeş kardeş fail Nazır Süleyman Aristokrat, gündeme ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Vekil Soylu, “Biz altyapısını hazırlamış bire bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kabil değil. Bugün bizi iktisadi panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üstünde abece çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden evvel gelenlerden daha aşkın çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

KÖLE ve terör ilişkisine değinen Icra Vekili Aristokrat, “Bu coğrafyada hiçbir devir oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları dahi oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini ensesi kalın zinde ve dünyada baş görenler. Amerika akıbet 3 yıldır PKK’ya resmi olarak 2 bilyon dolar müzaheret yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden bir terör örgütüne müzaheret gitse de acun bize ne yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Yüreklilik almasını yasaklar. 2002’bile Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o kayran 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar geçmiş Türkiye’bile yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Şimdi ise yüzdelik 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’bile yakalanıyor. Rota değişmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bilcümle dünyaya vermiş olduğu bire bir musibettir. Bunlardan ırak durabilmek iki şeyle tamam. Birincisi çok işlemek ve ayakta ara vermek. İkincisi birlik ve kardeşlik içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı bire bir derttir. Suriye’dahi Rakka diye niteleyerek bir vadi vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Bir Tane kurşun atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Tığ Amerika’üstelik çarpış yapmaya etkin can evet dahi grubu Türkiye’da sahabet edersek tıpkısı ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz de FETÖ’yü Amerika’da beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Tığ de karşılığında Bu kıymetlendirme ika hakkına sahip olmuş oluruz” diye konuştu.

“Zaman bizi kazançlı açık oturum saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ait değerlendirmelerde mevcut Bakan Soylu, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile dayalı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona işaret bükmeleri tabir etmem gerekiyor ki sevdiklerinden hava değildir. Eğer biz ayakta durmamış olsaydık, eğer tıpkı savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna beyninde akıllıcasına bire bir Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Tığ altyapısını hazırlamış bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kadar değil. Zaman bizi konuşu panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üstünde abece çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden geçmiş gelenlerden daha aşkın çalışmalıyız. Bizden öncekilerden daha aşkın bağlantı içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Zevalsiz kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona bire bir öz olursa Cenabıhak korusun. Aynı vatandaşımızın işini bile halletsek bize yeter. Bazı Bazı günde 100 karar alıyorum. Eğer Tayyip Erdoğan olmasa tığ bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine bitmeme eden İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Hava Meydanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz şüphesiz evet. Bu tıpkı altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz kenar yolunun ast yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin genişlik nazik orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle karşı karşıya kaldık. Bayrama aynı hafta vardı Biz selden gelişigüzel sulu olmadan girdik. gece gündüz çalışıldı gayet gösterildi. Biz insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların rastgele 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’üstelik güzeşte yıl bu ahit diliminde oldu sel. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta bile inşallah sanayi sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını konfirmasyon edeceğiz” diye konuştu. – İSTANBULShare: