Icra Vekili Varank’ın onayladığı projeyle istihdama ulama verilecek

Karabük Çıpa ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Dijital Tabanlı Mesleki Eğitim Bilimi Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Yönetim Kurulu aracılığıyla yapılan açıklamada, Türk sanayisinin ilk ve öncü kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü çelik üretim serüvenine, aktarılma geçtikçe bakir mihenk taşları eklemeye bitmeme ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü ve projelendirdiği, “Sayısal Tabanlı Mesleksel Terbiye Projesi”nin Bartın’birlikte düzenlenen temsili barışma imza töreni ile birlikte onaylandığı aktarılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın de vadi aldığı törende, Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar birlikte şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Sosyal Gelişmeyi Tutma Programı’nda (SOGEP) meydan alan projemiz, 648 kursiyerin mesleki ustalık alanında hareket sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 gözyaşı arası çalışmayan istihdama hazır nüfusu havi ‘Sayısal Tabanlı Mesleki Terbiye Proje’mizde kursiyerler, üretimevi sahamızda meydan kayran Yetişek ve Kültür Merkezi’mizde hazırlanan dijital yatırımı evet dersliklerde eğitim bilimi alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat hareket sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Teknoloji, Yetişek ve Kültür Vakfı ile Karabük Üniversitesi marifetiyle ortak yürütülecek projenin yanı sıra birçok sivil topluluk kuruluşu ile de hareket birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan mecmu çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş üretim alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu asıl projeleri üstelik ilaveten, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: