İDOB, Kadıköy Belediyesi Ülker Opera Sahnesi’nde 3 konser verecek

İstanbul Kerem Opera ve Balesi (İDOB), Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde 3 dinleti verecek.

İDOB’dan yapılan açıklamaya bakarak, erte gerçekleşecek “İngiliz-Amerikalı Besteciler” konserinde Robert Lowry, Samuel Barber, Roger Quilter, Ralph Vaughan Williams, Richard Hageman, George Frideric Handel, Arthur Sullivan, Victor Herbert, Aaron Copland, Benjamin Britten, Carlisle Floyd ve Douglas Moore’un müstehap besteleri seslendirilecek.

Konserde Emre Güngör, Tuğba Tekışık, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Emre Güngör, Itır Soysev ve yay sanatçısı Ardıl Cesaret, piyanoda Aslıhan Korkmaz eşliğinde sahnede olacak.

Johann Sebastian Bach ve Antonio Vivaldi’nin eserlerinin seslendirileceği “Barok Gecesi” konseri 22 Kasım’da müzikseverlerle buluşacak.

İDOB Orkestrasına konserde, keman sanatçıları Oleksandr Samoylenko ve Özcan Yılmayan, flavta sanatçısı Felç Akan Kartal ve obua sanatçısı Terane Kaki eşlik edecek.

İDOB tenorlarının hayal alacağı “Napoliten Konseri” 23 Kasım’da gerçekleşecek.

Duygu gebe İtalyan halk şarkılarından oluşan konser, sanatseverleri, İtalya’ya bodur bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor.

Konserde, İtalyan besteciler Eduardo di Capua, Paolo Tosti, Ernesto bile Curtis, Rodolfo Falvo, Luigi Denza, Salvatore Cardillo, Cesare Andrea Bixio, Ruggero Leoncavallo ve Salvatore Cardillo’nun eserleri yorumlanacak.

Sahne kurgusunu Hüseyin Kayaç, ışık tasarımını ise Taner Aydın’ın hazırladığı konserde, Besnik Ademoğlu, Anıl Önder, Hazal Ağababa, Berk Yalın Kılıç, Batur Özkoca, Sağlam Özbek ve Anıl Alemdar görüntü algı.

Share: