Iktisadi tatilin eskimemiş adresi İstanbul ve çevresindeki oteller oldu

Enuygun.com’un son 3 ay verilerine göre İstanbul’da Prens Adaları, Ağva ve Merzengûş ilçeleriyle şehrin çevresindeki Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca rotalarına arzu gelişigüzel sabık periyot artış gösteriyor.

Enuygun’dan yapılan açıklamaya göre, yaz mevsimiyle birlikte cenup kıyılarındaki tatil beldelerine arzu arttı. bahis konusu artma sebebiyle İstanbul ve çevresindeki konaklama yerlerine talebin azalacağı öngörülüyordu.

Bu yaz resmi tatillerin hafta içine balya gelmesi bir nice kişiyi Şile, Ağva, İstanbul Adaları, Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca gibi İstanbul zarfında ve çevresinde konumlanmış destinasyonlarda tatil yapmaya yöneltti. Seyahat Sitesi Enuygun’un verilerine bakarak sonuç 3 ayda İstanbul’a yakın oteller özelindeki aramalar averaj yüzdelik 20 oranında arttı.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Enuygun Otel Servisleri Müdürü Alp Kayar, Enuygun.com’un bu rotalar özelindeki verilerine bakarak Merzengûş, Ağva ve Prens Adaları’nın genellikle çiftler yoluyla hafta sonu tatilleri için tercih edilirken Sapanca, Yalova, Edirne ve Bolu üzere İstanbul çevresindeki destinasyonların ise canlı aileler marifetiyle maksimal 5 günce tatiller için tercih edildiğine dikkati çekti.

Rota bazında artışlara bakıldığında alelhusus Prens Adaları’nın sıklıkla tercih edildiğini nâkil Kayar, “Bu bize dünya firez başkenti İstanbul’umuzun tarihi ve kültürel zenginliği dışında katıksız güzellikleriyle üstelik keşfedilmeye başlandığını gösteriyor. Tığ ise Enuygun.com yerine hep bu seyahat fırsatlarını Türkiye’nin evvel ve bir tane gezi süper uygulaması altında toplamanın ve Türk turizmine derece katmanın hakikat gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul ve çevresindeki otellere arzu sonbahara büyüklüğünde artacak”

Pay, İstanbul ve çevresindeki otellere istek artışını değerlendirerek, İstanbul’a talebin yılın her döneminde bati olduğunu belirtti. Kısa tatiller amacıyla makul bire bir dalgalı olmasıyla gelişigüzel şehrin sıklıkla tercih edilmesinde 3 değişik etken olduğuna meni fail Kayar, şunları aktardı:

“Bunlardan ilki şehrin cesim tıpkı plaza olması ve güçlükle ortamında aksiyon seyahati yapması gereken çalışanların yollarının İstanbul ile kesişmesi. Benzeri değişik sebep şehrin yüce tıpkısı kültürel değere ve çokça sayıda gezilecek yere eş olması. Sınırlı dışından ve ülkemizin apayrı şehirlerinden seyahat severlerin İstanbul’u seçmek için şehre gelmesi, İstanbul’un sıklıkla istek edilmesini sağlıyor.

Son faktörse İstanbul’üstelik cıvıl cıvıl kişilerin kısa tatilleri için şehri evet de çevresini yeğleme etmesi. Şöyle ki güneyde tatillerini yapmış eşhas site hayatına ufak benzeri mola vermek amacıyla bir hafta sonu tatili tahsis etmek istediklerinde Ağva’daki doğa otellerine, Adalar’daki bahir manzaralı otellere, Yalova’daki termal tesislere evet dahi Sapanca’daki bungalovlara gidiyorlar.

Bu kabilinden hâller İstanbul ve çevresinin yaz sezonunda bile arzu edilmesinin başlıca nedenleri. Bana sorarsanız İstanbul’a efdal temenni bağ bozumu ortasına kadar artacak ve sezonluk nedenlerden çevre bağ bozumu itibarıyla azalacak fakat dilek katiyen cemi adına bitmeyecek.”

Markadan yapılan açıklamaya bakarak, Enuygun’un son 3 kamer verilerine göre İstanbul ve çevresindeki otellerde konaklamanın iki gönül için bir tane gecelik sayı farkı ücreti 435 TL oluyor.

İstanbul ve çevresindeki otellerin averaj ve asgari fiyatlarına bakıldığında bu konaklama birimlerinin güneydeki tesislere göre henüz uygun fiyatlı olduğu görülüyor. Değme bütçeye hitap fail ekonomik konaklama yerlerinin birlikte İstanbul ve çevresindeki yerlerde dinlence yapmanın bire bir diğer avantajı ise muvasala maliyetlerini azaltıyor olması. Hele bodur tatillerde gezi severler vasıta isticar seçeneklerini değerlendirerek yahut hususi araçları ile bu destinasyonlara erişim sağlıyor.

Bu senenin trendi bungalovlar oldu

Enuygun.com’un rota ve sepet tutarı verilerinin yanı sıra konaklama yerlerinin özelliklerine dair verileri birlikte ilgi çekiyor. Verilere bakarak yolculuk severler İstanbul ve çevresindeki bungalov otelleri sıklıkla tercih ediyor. Elan eskimemiş aynı konaklama konsepti olan bungalov evler, gezi severlere huy ile çöz içe olma fırsatı üstelik veriyor. söz konusu konaklama konseptine talebin yüksek olması sayesinde bungalov oteller özelinde kalite ve çeşitliliğin andıran dönemde çıktı artması bekleniyor.

Share: