İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’tan itiraf: Yoğun konuşu akse içerisindeyiz

İngiltere’bile 57. başvekil Hint asıllı Rishi Sunak oldu. Sunak, zaman Kral’a anbean yıpranmamış hükümeti ihdas görevini resmen aldı. Bunun peşi sıra bakir başvekil evvel açıklamalarını yaptı.

”DERİN EKONOMİK KRİZ İÇERİSİNDEYİZ”

Konuşmasına kendisinden esbak akıbet iki başvekil Boris Johnson ve Liz Truss’a teşekkür ederek başlayan Sunak, İngiltere’nin koyu aynı iktisadi krizle karşı karşıya olduğunu ama bunu çözebileceğine inandığını söyledi.

”TRUSS HATALAR YAPTI”

“Truss, ülkesinin büyümesini istekle hatalı benzeri madde yapmadı. Bu kasıntılı bire bir hedefti ve onun yorgun düşene büyüklüğünde değişimi getirmeye çalışmasına hayranım. Ancak bazen hatalar yapıldı ve herkes hata yapabilir. Ve ben partimin lideri almak amacıyla seçildim ve sizin başbakanınız görünmek amacıyla. Amacım bunları tashih etmek” dedi.

”GÜVENİNİZİ KAZANACAĞIM”

Sunak, önceliğinin soylu erki istikrarın ve piyasalarda güveninin tesisini olduğunu vurgularken, print soylu erki kararların merhametle alınacağının altını çizdi. Sunak, “Güven, kazanılır. Ben da sizin güveninizi kazanacağım” dedi.

PARTİSİNE BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

Maliye Bakanı olduğu dönemde Covid salgını sırasında toplumu ve gelişim dünyasını müzaheret etmek için seçme şeyi yaptığını kaydeden Sunak, partisine bile angajman çağrısı yaptı. İngiltere’nin bakir başbakanı konuşmasını, “Gelişigüzel emniyetsiz şeyler başarabiliriz” diye niteleyerek tamamladı.

Share: