İskoçya Ustalık Direktörü Clarke: Türkiye, özellikle deplasmanda oynaması alçak aynı rakip

“İyi ayrımsız hava yuvarı oluşmasını bekliyoruz”

“Umarım bu tarihi durumu taçlandırırız”

Andrew Robertson: İki takım amacıyla da gür aynı imtihan olacaktır

– İskoçya hazırlıklarını tamamladı

Burak SAY – Serhat ÖZDEMİR/ DİYARBAKIR, – A Milli Futbol Takımı ile yarın karşı karşıya gelecek olan İskoçya Milli Takımı’nda idman öncesi maharet direktör Steve Clarke ve bando kaptanı Andrew Robertson, düzenlenen matbuat toplantısına katıldılar. Açıklamaların arkası sıra İskoçya Milli Takımı maçtan önce sonuç antrenmanını yaptı. Clarke, ” Türkiye, alelhusus deplasmanda oynaması bunaltıcı tıpkısı rakip. Oyuncularımın bir üstelik böyle benzeri atmosferi ve rakibi deneyimlemesini istedim” dedi.

Diyarbakır’bile A Milli Futbol Takımı ile ferda yüz yüze ati olan İskoçya Milli Takımı, Diyarbakır Stadyumu’na geldi. Buradaki matbuat toplantısı odasında basın mensuplarıyla aynı araya mevrut teknik direktör Steve Clarke ve bando kaptanı Andrew Robertson, açıklamalarda bulundular.”İYİ BİR GAZ YUVARI OLUŞMASINI BEKLİYORUZ”İskoçya Maharet Direktörü Steve Clarke, Türkiye’nin hele deplasmanda oynaması bati ayrımsız rakip olduğunu söyledi. Clarke, “Oyuncularımın tıpkısı da böyle tıpkı atmosferi ve rakibi deneyimlemesini istedim. Türkiye gelişigüzel antlaşma oynaması kısık tıpkısı rakip oldu. Tedarik maçı olsa üstelik müşkülat derecesi faziletkâr ülkelerle düdüklemek isteriz. Tedbir maçında 17 oyuncumu çekmek istiyorum. Oyuncularımın tıpkı üstelik hakeza tıpkısı atmosferi ve rakibi deneyimlemesini istedim. Ferda iyi aynı karşılaşma olacağını düşünüyorum. Hazırlık maçlarında ferah ve dinç rakiplerle iğfal etmek istersiniz. Bizim de karşımızda kıpırdak tıpkı rakip var. İyi aynı hava oluşmasını bekliyoruz. Şu andan itibaren ferah benzeri düzlem bizi karşıladı” dedi.”UMARIM BU TARİHİ DURUMU TAÇLANDIRIRIZ”Diyarbakır’ın ilk defa milli pik ocak sahipliği yapmasıyla ilişik sorulan soruya Clarke, “Burada oynayacak olmamız site için tarihi tıpkısı olay. Umarım iki bando namına yeterince gani benzeri müsabaka izletip, bu tarihi durumu taçlandırırız” yanıtını verdi. Clarke, Türkiye ile en üst 62 sene geçmiş maç yaptıklarını hatırlatarak, “Türkiye ile çokça fazla karşılaşma yapmadık. Elemelerde veya kuralarda denk gelmedik. Sonuç maçta bildiğimiz kadarıyla yenilmişiz. Yarın bakalım rövanşı kuşkusuz yapacağız” değerlendirmesini yaptı” diye niteleyerek konuştu.ROBERTSON: İKİ VASEKTOMI İÇİN BILE İYİ BİR TEST OLACAKTIR

İskoçya Milli Takımı’nın kaptanı, Liverpoollu defans oyuncusu Andrew Robertson ise iki ülkenin birlikte eş seviyelerde olduğunu rapor etti. Robertson, “Hararetli atmosferde iğfal etmek temas antlaşma tahakküm. Önümüzde mart ayında başlayacak Avrupa Şampiyonası Elemeleri var. İki bando da bu elemelere tedarik anlamında kendini toparlamak ve oyununu yetiştirmek için iyi bir karşılaşma çıkarmak isteyecek. İki mızıka amacıyla üstelik ferah bir test olacak. Mart ayında başlayacak Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nden geçmiş Türkiye gibi dayanıklı bire bir rakiple maç yaparak kendimizi en ongun şekilde hazırlamaya çalışacağız. Değme antlaşma böyle olmuştur. Edvar Söyüncü yıllardır Leicester City’dahi en son seviyede başarım gösteriyor. Ozan Nadan çokça nitelikli aynı oyuncu. Liverpool savunmada mesail yaşarken geldi ve bu sorunları çözmemizde çokça havari oldu. Kendisi zinde yaşına karşın berenarı marifet aynı aktör. Kendisini bereketli benzeri kariyer ve gelecek bekliyor” ifadelerini kullandı.

Share: