İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 can hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 can yaşamını yitirirken 360 gönül da yaralandı. Saldırılarda birçok yapı bunaltıcı hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında fert kayıpları ve oluşan maddesel hasara ilgilendiren ince bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze arasında varılan ateşkesin arkası sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin bile yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 güç yaralanırken, 7 hayat yaşamını yitirdi. Eğlek Yunus’ta 6 emanet hayatını kaybederken, 30 kişi birlikte yaralandı. Umum Wista ve Gazze’dahi 131 yaşama yaralandı, 13 yaşama hayatını kaybetti ve sunma çok birey kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’üstelik 18 gönül yaşamını yitirdi, 151 hayat da yaralandı.18 BÖLÜK AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 BASAMAK HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, iri çapta maddesel hasarı dahi birlikte getirdi. Mecmu 18 basamak saldırılar sonucu ağiz ağiza yıkıldı. 71 bölük bati hasar alarak kullanılmaz kuzuluk gelirken, 1675 hane de bölümsel namına hasar gördü. Yer fazla konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü mıntıka ise Gazze oldu.

Share: