İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 mülk için sarı, 4 devlet üzere turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre mutluluk genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 mertebe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 mülk için solgun ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel kızdırma durumu”na belen ediyor. Anlayış edilen meteorolojik vaka sıra dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler üzerine tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun çetin olduğjnu belirtir. Anlayış edilen meteorolojik vaka sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça müdebbir olmalı, edimsel meteorolojik şerait ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’bile de ayaz aktif olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise kirli kar görülebilir.Share: