İstanbul’da 2 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaralayan şüphelinin silahı, tıpkı cinayette henüz hamiş

İstanbul’birlikte 2 kişiyi öldüren, 2’si polis 4 kişiyi yaralayan zanlının silahının, Küçükçekmece’deki ayrımsız cinayette elan kullanıldığı ortaya çıktı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü Cinayet Kesim Amirliği ekipleri, 19 Eylül’da Başakşehir ilçesinde 2 kişiyi öldürüp 2 kişiyi bile yaraladıktan sonraları Fatih ilçesinde etiket uygulaması fail 2 polis memurunu silahla yaralayan Cesaret G. (32) ile ilişik soruşturmasını derinleştirdi.

Şüphelinin olayda kullandığı silahı balistik incelemeye düz polis güçleri, silahın bir gün Küçükçekmece’bile Cesamet M’nin (71) öldürülmesinde üstelik kullanıldığını belirledi.

Emniyetteki tabir işlemleri süren Büzük G’nin önce ifadesinde suçlamaları reddettiği öğrenildi.

Olay

Fatih’te etiket kontrolü ayırmak isteyen polis memurları Şair Kurutaç ve Müstakil Karagöz’ü 19 Eylül’dahi silahla dokunaklı ederek yaralayan Atılganlık G, daha bilahare olay yerinden kaçmıştı.

Kimliği tayin edilen zanlının Başakşehir’da E.M’yi silahla öldürdüğü belirlenmişti.

Daha sonradan amcasının Güvercintepe Mahallesi’ndeki evine giden saldırganın, kapının açılmaması üzerine amcasının kızı S.G’nin evine gittiği, burada silahla kötü yazar amcasının eşi G.G’yi öldürdüğü, amcasının kızı S.G. ile A.T’yi üstelik yaraladığı ortaya çıkmıştı.

2 kişiyi öldürüp 2’si polis güçleri 4 kişiyi da yaralayan Büzük G, polisin yaptığı operasyonla Başakşehir’bile saklandığı viyadüğün altında yakalanmıştı.

Çalışmaların devamında dahi polislerin yaralandığı fenomen sırasında Çekinmezlik G’nin beraberinde bulunan bire bir aynasız ile olayla ilgisi olduğu değerlendirilen yaşı beribenzer tıpkısı şüpheli elan gözaltına alınmıştı.

Share: