İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın sezme anları görüntülendi

Fatih’te PKK terör örgütüne müteveccih planlı operasyonda, örgütün sözde özel kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı cali kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken düzenlilik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN SOYLU, YAKALANDIĞINI IÇTIMAI MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Uğur Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen, PKK’nın sözde hususi kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’da eylem tahsis etmek ve yaptırmak üzere gelen; Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı, kalburüstü benzeri operasyonla yapmacıklı kimlikle İstanbul’dahi yakalandı. Emniyet İstihbarat ve İstanbul Güven Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte uzuv olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan nahoş, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle düzme kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK yıldırı örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruhsal kendisine etkiledi ve 2014’üstelik ben de örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada eğitim bilimi aldım. Eğitim Bilimi sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna büyüklüğünde o bölgedeydim. Sonrasında örgütten taşınmak kanalıyla Irak’ın Diyana tarafında kâin köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime aynı hayat kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde benzeri hayat sürdüm. 2022’nin Orak Ayı ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan de Ağrı Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye antre yaptım. İstanbul’da aynı gelişim kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonradan ailemle görüşüp normal tıpkısı sahn içerisine yutmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve zahir ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: